Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України оприлюднило законопроєкт, яким пропонується внести зміни до КУпАП та запровадити штрафи за порушення, пов’язані з інтегрованими довкіллєвими дозволами.
Цей документ, пояснювальну записку та порівняльну таблицю до нього відомство опублікувало на своєму сайті.
Проєкт закону має назву: "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення вимог законодавства у сфері запобігання, зменшення та контролю забруднення установками, які вимагають інтегрованого довкіллєвого дозволу".
Основні зміни, які пропонує внести Міндовкілля, це доповнення КУпАП двома статтями – 91-7 та 172-9-3. Перша передбачає штрафи для операторів установок, друга – для посадових осіб органів державної влади, які відповідають за видачу інтегрованих довкіллєвих дозволів.
Стаття 91-7 встановлює штрафи за такі порушення:
- Неподання, несвоєчасне подання або подання недостовірних даних у звіті оператора установки про дотримання умов інтегрованого довкіллєвого дозволу. За таке порушення у міністерстві пропонують накладати штраф на посадових осіб, фізичних осіб-підприємців у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
- Недотримання під час експлуатації установки умов інтегрованого довкіллєвого дозволу. Воно тягнутиме за собою накладення штрафу на посадових осіб, фізичних осіб-підприємців від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
- Повторне недотримання умов інтегрованого довкіллєвого дозволу протягом року каратиметься накладенням штрафу на посадових осіб, фізичних осіб-підприємців від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стаття 172-9-3 визначає покарання за:
- Порушення встановленої процедури та строків видачі інтегрованого довкіллєвого дозволу, у тому числі порядку інформування громадськості та порядку проведення громадського обговорення і врахування його результатів, втручання у підготовку та надання інтегрованого довкіллєвого дозволу, відмова уповноваженим законом центральним органом виконавчої влади у видачі інтегрованого довкіллєвого дозволу з підстав, не встановлених законом. Таке порушення тягнутиме за собою накладення штрафу на посадових осіб органів державної влади від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
- Ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за порушення, передбачене частиною першою цієї статті, каратимуться штрафом на посадових осіб органів державної влади від 400 до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік.
Також до статті 212-3 внесено пропозицію накладати штраф на посадових осіб від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за несвоєчасне внесення документів та інформації до Єдиного державного реєстру інтегрованих довкіллєвих дозволів, а також за обмеження доступу до цієї інформації.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, президент України Володимир Зеленський не ставитиме підпис під законом №9665, який має на меті посилити відповідальність за незаконний обіг деревини. Причини не повідомляються.