Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів оголосило про створення Робочої групи для напрацювання законопроєкту “Про батареї та акумулятори”.
Команда міністерства спільно з експертами проєкту APENA 2 розробила концепцію документа та закликала учасників ринку долучитися до складу Робочої групи, повідомляє Міндовкілля у Facebook.
“Європейське регулювання та сучасна модель управління відходами батарей та акумуляторів – важливий етап реформи, яка вже запущена в Україні”, – підкреслили у пресслужбі.
Зазначається, що концепція передбачає:
- встановлення системи розширеної відповідальності виробника, за якої той, хто виготовив товар або випустив його на ринок, нестиме відповідальність за весь його життєвий цикл;
- можливість запровадження депозитної системи для споживачів, яка успішно діє у ЄС. Тобто у вартість товару закладатимуть суму депозиту, яку відшкодують споживачу після використання та повернення виробнику товару вже як відходу.
У повідомленні пояснили, що такий механізм дозволить ефективніше збирати відходи для подальшого їхньої переробки.
У пресслужбі наголосили, що прийняття закону “Про батареї та акумулятори” дозволить:
- виконати Україні частину євроінтеграційних зобов'язань;
- забезпечити високий рівень переробки та повернення в економічний обіг вторинної сировини, а отже зменшити обсяги накопичення необроблених відходів батарей та акумуляторів;
- залучати інвестиції в інфраструктуру збирання та рециклінг таких відходів;
- покращити стан довкілля. Адже відходи батарей і акумуляторів навіть в малих обсягах здатні забруднити великі площі.
Зазначається, що учасники ринку можуть надіслати кандидатури для участі у Робочій групі на електронну пошту bannikova@mepr.gov.ua.
Нагадаємо, Кабінет міністрів затвердив план пріоритетних дій на 2024 рік, зокрема для Міністерства захисту довкілля і природних ресурсів. Він передбачає розроблення та подання законопроєкту “Про батареї, акумулятори та відходи батарей і акумуляторів” у липні.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів оприлюднило проєкт нацплану управління відходами до 2033 року та план заходів до нього, який почнуть реалізовувати з 2024 року. Документ передбачає створення інфраструктури для оброблення відпрацьованих батарейок, батарей та акумуляторів.