На АМКР проведуть позапланову перевірку через аварійний викид забруднюючих речовин shutterstock

На АМКР проведуть позапланову перевірку через аварійний викид забруднюючих речовин

Ганна Велика

Попередньою причиною аварійного викиду забруднюючих  речовин у повітря вважають раптове знеструмлення виробничих потужностей від ДТЕК

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець підписав наказ про проведення позапланової перевірки ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг” на вимогу Державної екологічної інспекції Придніпровського округу.

Про це повідомило Міндовкілля.

Державні інспектори мають з’ясувати причини виникнення аварійної ситуації на підприємстві 23 червня, через які відбулося перевищення максимальних разових концентрацій пилу та CO2. Вони також перевірять, чи виконали працівники гірничо-металургійного комбінату всі необхідні першочергові адміністративні дії у разі виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру.

mepr.gov.ua

Держекоінспекція через 5 днів після проведення позапланової перевірки повідомить Міндовкілля про її результати.

У Міндовкіллі повідомили, що ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг” має чинний дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами від 05.01.2022 №UA12060170010378670-І-0094. Він встановлює дозволені норми викидів від роботи підприємства та містить перелік необхідних заходів у разі аварій.

Відповідно до вимог цього дозволу, після виникнення надзвичайної ситуації 24 червня АМКР поінформував Міндовкілля і ДЕІ про те, які заходи провели працівники на коксохімічному виробництві для локалізації та ліквідації аварії, у тому числі для мінімізації впливу на довкілля та здоров'я населення.

Підприємство повідомило, що о 8:00 ранку займання на коксохімічному виробництві вже ліквідували, з 8:00 до 10:00 провели охолодження конструкцій обладнання коксового цеху №1 водою. Представники АМКР запевнили, що виконали необхідний комплекс заходів задля ліквідації надзвичайної ситуації.

За інформацією ПАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг”, 23 червня на своєму автоматизованому пості спостереження №2 вони зафіксували перевищення концентрацій по пилу та CO2 з 07:00 до 07:20 ранку при північному напрямку вітру.

Раніше заступниця голови Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олена Криворучкіна інформувала про те, що попередня версія причин аварії підтвердилася: сталося раптове знеструмлення виробничих потужностей від ДТЕК.

Як ЕкоПолітика повідомляла раніше, 23 червня Кривий Ріг та навколишні громади накрило щільним димом через аварію на АМКР.

25 червня ми інформували про те, що ДЕІ подала запит на проведення позапланової перевірки АМКР після аварії.

Читайте також
ДЕІ подала запит на проведення позапланової перевірки АМКР після аварії 23 червня
ДЕІ подала запит на проведення позапланової перевірки АМКР після аварії 23 червня

Дозвіл на її проведення має дати міністр Руслан Стрілець

Кривий Ріг накрило щільним димом через аварію на АМКР
Кривий Ріг накрило щільним димом через аварію на АМКР

Наразі концентрації забруднюючих речовин уже знаходяться у межах норми

Екологічні збитки внаслідок обстрілу порту в Одеській області становлять майже 309 млн грн
Екологічні збитки внаслідок обстрілу порту в Одеській області становлять майже 309 млн грн

Внаслідок вибуху в атмосферу потрапило понад 36 тис. тонн діоксиду вуглецю

З підприємств на Черкащині збираються стягнути понад 4 млн грн за забруднення повітря
З підприємств на Черкащині збираються стягнути понад 4 млн грн за забруднення повітря

Шкідливі викиди в атмосферне повітря, зокрема оксиду азоту, є порушенням норм Закону України