Міндовкіллю порадили оптимізувати систему підготовки фахівців у своїй сфері на 12 млн грн facebook.com/profile.php?id=100002263971699

Міндовкіллю порадили оптимізувати систему підготовки фахівців у своїй сфері на 12 млн грн

Ганна Велика

Це дозволить зменшити видатки на 40%

Громадська рада при Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України рекомендувала міністерству об’єднати Державну екологічну академію післядипломної освіти та управління і Центр підвищення кваліфікації працівників водного господарства в єдину державну науково-освітню установу.

Про це повідомила президентка Всеукраїнської громадської організації "Жива планета" та членкиня громадської ради Світлана Берзіна.

Вона пояснила, що прийняття такого рішення продиктовано необхідністю:

  • виконання політики Кабінету міністрів України та Міністерства освіти і науки України, яка спрямована на оптимізацію (модернізацію) мережі закладів вищої освіти – ліквідація бюджетних освітніх закладів в підпорядкування інших міністерств, на її думку, неминуча;
  • забезпечення надання послуг підвищення кваліфікації для потреб природоохоронної галузі у поєднанні з науковою та інформаційною підтримкою діяльності Міндовкілля;
  • оптимізації структури та штатної чисельності – громадська рада твердить, що реформування дозволить зекономити понад 12 млн грн. (40% від видатків 2024 року) шляхом оптимізації чисельності адміністративного персоналу та видатків на утримання і комунальні платежі однієї установи замість двох бюджетних закладів.

У громадській раді вважають, що створення нової науково-освітньої установи, підпорядкованої Міндовкілля, повинно передбачати:

  • збереження налагодженої системи підвищення кваліфікації для всієї системи міністерства разом з Державною екологічною інспекцією України, Державним агентством водних ресурсів України, Державним агентством України з управління зоною відчуження, Державним агентством лісових ресурсів України;
  • запровадження нових інноваційних методів управління відновленням та охороною довкілля, зокрема, пов'язаних з відновленням порушених війною територій, гуманітарним розмінуванням, сталим розвитком територій та з іншими викликами сьогодення.

Як писала ЕкоПолітика раніше, проблему підвищення кваліфікації фахівців у сфері екології Світлана Берзіна піднімала й раніше. Вона полягала у тому, що бюджетну програму, яка передбачає фінансування видатків Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління і Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства, не включили до державного бюджету на 2025 рік.

Читайте також
Міндовкілля вже 3 місяці не видає ліцензії на управління небезпечними відходами,- PAEW
Міндовкілля вже 3 місяці не видає ліцензії на управління небезпечними відходами,- PAEW

Станом на 26 листопада в Реєстрі ліцензіатів з управління небезпечними відходами обліковується 34 ліцензіати

У 2025 році хочемо почати переговори за своїм кластером щодо вступу до ЄС, – Міндовкілля
У 2025 році хочемо почати переговори за своїм кластером щодо вступу до ЄС, – Міндовкілля

Європейських партерів проінформували про прогрес у цьому напрямку

Команда Гринчук: хто зараз займає керівні посади у Міндовкілля
Команда Гринчук: хто зараз займає керівні посади у Міндовкілля

У відомстві відбулися часткові кадрові зміни