Міндовкіллю порадили оптимізувати систему підготовки фахівців у своїй сфері на 12 млн грн facebook.com/profile.php?id=100002263971699

Міндовкіллю порадили оптимізувати систему підготовки фахівців у своїй сфері на 12 млн грн

Ганна Велика

Це дозволить зменшити видатки на 40%

Громадська рада при Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України рекомендувала міністерству об’єднати Державну екологічну академію післядипломної освіти та управління і Центр підвищення кваліфікації працівників водного господарства в єдину державну науково-освітню установу.

Про це повідомила президентка Всеукраїнської громадської організації "Жива планета" та членкиня громадської ради Світлана Берзіна.

Вона пояснила, що прийняття такого рішення продиктовано необхідністю:

  • виконання політики Кабінету міністрів України та Міністерства освіти і науки України, яка спрямована на оптимізацію (модернізацію) мережі закладів вищої освіти – ліквідація бюджетних освітніх закладів в підпорядкування інших міністерств, на її думку, неминуча;
  • забезпечення надання послуг підвищення кваліфікації для потреб природоохоронної галузі у поєднанні з науковою та інформаційною підтримкою діяльності Міндовкілля;
  • оптимізації структури та штатної чисельності – громадська рада твердить, що реформування дозволить зекономити понад 12 млн грн. (40% від видатків 2024 року) шляхом оптимізації чисельності адміністративного персоналу та видатків на утримання і комунальні платежі однієї установи замість двох бюджетних закладів.

У громадській раді вважають, що створення нової науково-освітньої установи, підпорядкованої Міндовкілля, повинно передбачати:

  • збереження налагодженої системи підвищення кваліфікації для всієї системи міністерства разом з Державною екологічною інспекцією України, Державним агентством водних ресурсів України, Державним агентством України з управління зоною відчуження, Державним агентством лісових ресурсів України;
  • запровадження нових інноваційних методів управління відновленням та охороною довкілля, зокрема, пов'язаних з відновленням порушених війною територій, гуманітарним розмінуванням, сталим розвитком територій та з іншими викликами сьогодення.

Як писала ЕкоПолітика раніше, проблему підвищення кваліфікації фахівців у сфері екології Світлана Берзіна піднімала й раніше. Вона полягала у тому, що бюджетну програму, яка передбачає фінансування видатків Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління і Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства, не включили до державного бюджету на 2025 рік.

Читайте також
Кабмін звільнив першу заступницю міністра захисту довкілля Олену Крамаренко
Кабмін звільнив першу заступницю міністра захисту довкілля Олену Крамаренко

Вона працювала у керівному апараті міністерства ще за часів Стрільця 

Топ-5 екологічних проблем, якими не займається Міндовкілля
Топ-5 екологічних проблем, якими не займається Міндовкілля

Наразі хоч якось рухаються вперед тільки ті реформи, які пов’язані з Ukraine Facility Plan

Міндовкілля вже 3 місяці не видає ліцензії на управління небезпечними відходами,- PAEW
Міндовкілля вже 3 місяці не видає ліцензії на управління небезпечними відходами,- PAEW

Станом на 26 листопада в Реєстрі ліцензіатів з управління небезпечними відходами обліковується 34 ліцензіати

У 2025 році хочемо почати переговори за своїм кластером щодо вступу до ЄС, – Міндовкілля
У 2025 році хочемо почати переговори за своїм кластером щодо вступу до ЄС, – Міндовкілля

Європейських партерів проінформували про прогрес у цьому напрямку