На Рівненщині медики назвали міста та селища, в яких якість питної води централізованих мереж водопостачання відповідає хімічними показниками якості та безпечності та регіони з регулярною невідповідністю ним.
Дослідження якості води тривало протягом 2020 – І півріччя 2022 року, повідомляє Рівенський ОЦКПХ у Facebook.
Його проводили за основними гігієнічними показниками.
Населені пункти, де вода за 2,5 роки переважно відповідала гігієнічним вимогам:
- м.Рівне;
- м.Костопіль;
- м.Дубно;
- м.Здолбунів;
- м.Радивилів;
- села Теслугів, Немирівка, Старики, Стоянівка, Перенятин, Підлипки Радивилівської ТГ;
- с.Бабин та с.Франівка Гощанської територіальної громади;
- с.Деражне, Деражненська ТГ (бувший Костопільський район);
- с.Злазне, Головинська ТГ (бувший Костопільський район);
- с.Демидівка, Дубенського району.
Періодичне відхилення від показників якості ОЦКПХ виявив у м.Сарни, м.Дубровиця, смт Рокитне, смт Клевань, смт Оржів, а також водопроводах Млинівської ТГ.
Регулярна невідповідність питної води за хімічними показниками її якості та безпечності:
- с.Пустомити Гощанської ТГ – залізо загальне, амоній, забарвленість, каламутність;
- м.Корець, с.Користь, с.Морозівка, с.Світанок Корецької ТГ – залізо загальне, жорсткість;
- смт Клесів Сарненського району – залізо загальне, амоній;
- с.Висоцьк, с.Жадин Дубровицької ТГ – залізо загальне, амоній.
В матеріалі зазначили, що показники мікробіологічного забруднення питної води, на відміну від її хімічного складу, більш варіативні та сильніше залежить як від пори року, так і від умов утримання вододжерел.
Так, на централізованих комунальних водопроводах показники епідемічної безпеки, як правило, задовільні, відхилення не перевищують 4% від загальної кількості проведених досліджень.
Однак ситуація на відомчих та сільських водопроводах дещо гірша, понад 9% проб не відповідають гігієнічним вимогам. Проблемними сільських водопроводів є зношеність обладнання та недостатній виробничий контроль за якістю питної води, що постачається населенню.
“Щоб дізнатися яку воду ви споживаєте, звертайтеся до органів місцевого самоврядування за відповідною інформацією та з особливою відповідальністю відносьтесь до планування сільськогосподарської та будь-якої іншої діяльності, що може здійснювати вплив на хімічний склад питної води, щоб завжди залишатися здоровими та красивими!”, – зазначили в матеріалі.
Нагадаємо, у Хмельницькій області вода з майже третини досліджених криниць забруднена нітратами й небезпечна для вживання.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Львівській області безпечними для купання назвали тільки 12 водойм, у решті купатися не можна.