У Харківській, Полтавській, Дніпропетровській та Донецькій областях через посушливу погоду та сильний шквалистий вітер вогнеборцям доводиться докладати надзвичайних зусиль, щоб локалізовувати та ліквідовувати великі за площею пожежі.
Про це повідомляє Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) у Facebook.
На Полтавщині вогонь вже пройшов 680 га. Наразі горить суха трава та лісова підстилка на площі близько 70 га. Пожежа виникла поблизу села Мала Перещепина Полтавського району. До її гасіння залучили 411 вогнеборців та 67 одиниць техніки.
Вже постраждали 5 будинків та 7 господарчих споруд у с. Собківка та с. Балівка. Пожежники евакуювали 6 мешканців, міська влада евакуювала 7 мешканців с. Маньківка.
Рятувальникам також довелося евакуювати 57 пасажирів електропотяга сполученням "Полтава-Кобеляки".
На Харківщині поблизу села Васищеве Харківського району понад 25 га лісу охоплено вогнем. Загоряння відбулося 15 вересня опівдні. Приборкують полум’я як 82 рятувальники та 16 одиниць основної техніки, так і 27 працівників лісового господарства й 14 одиниць техніки лісництва.
На Донеччині дві доби вогнеборці ліквідовують масштабну пожежу у Лиманському лісництві. Вона виникла через російські обстріли. Сильний поривчастий вітер одразу розігнав вогонь углиб лісу на сотні метрів. Він пройшов уже понад 240 га.
Пожежники за допомогою БПЛА проводять постійний моніторинг ситуації з повітря. Вони також чергують поблизу населених пунктів, щоб не допустити розповсюдження пожежі.
На Дніпропетровщині надзвичайникам вдалося локалізувати масштабну пожежу, що сталася у селі Єлизаветівка Дніпровського району. Початково її площа складала 4 га, але через сильні пориви вітру розповсюдилася на площу 47 га.
Вогнеборці змогли врятувати котеджі бази відпочинку “Green Park”, яка знаходиться неподалік.
На місці працювало 75 рятувальників та 11 одиниць техніки ДСНС.
У серпні ЕкоПолітика повідомляла, що велика лісова пожежа у Греції блискавично поширювалася й загрожувала столиці.
Також у середині липня ми розповідали про масштабну пожежу на території Нижньодністровського національного природного парку, яка завдала шкоди довкіллю на понад 890 млн грн та залишила сотні лелек, фазанів та косуль без місць їхнього звичного існування.