У Луцьку запустили сонячну електростанцію (СЕС) потужністю 0,6 МВт, яка майже повністю покриватиме потреби в електроенергії місцевого водоканалу.
Про це повідомили у Луцькій міській раді.
СЕС розміщена на водоочисних спорудах, які забезпечують водою 70% міста. Вона складається з 4 модульних фотоелектричних станцій.
Геліостанція працює за принципом Net Billing: у години максимальної генерації СЕС повністю забезпечує водоочисні споруди згенерованою енергією, а надлишки передаються до загальної енергетичної мережі України. При блекауті фотоелектричні станції балансуватимуть генератори.
Лише наприкінці квітня на сесії Луцької міської ради депутати прийняли рішення про здійснення місцевого запозичення для побудови СЕС. А вже менше ніж за 4 місяці електростанція почала працювати.
Як повідомив Віктор Гуменюк, директор комунального підприємства “Луцькводоканал”, бюджет проєкту власної генерації становить €540 тис. Джерело фінансування – кредит АТ “Укрексімбанк” за програмою “5-7-9” на 5 років. Термін окупності проєкту – 4,5 роки.
У серпні ЕкоПолітика розповідала про Вінницький логістичний центр, який повністю покриває свої потреби в енергії завдяки встановленню СЕС та установок для зберігання енергії.