Країни ЄС ухвалили довгоочікуваний закон “Про відновлення природи” Shutterstock

Країни ЄС ухвалили довгоочікуваний закон “Про відновлення природи”

Ганна Велика

Він набуде чинності через 20 днів після публікації в Офіційному віснику ЄС

17 червня більшість країн-членів ЄС дали остаточне “зелене світло” закону “Про відновлення природи” (the Nature Restoration Law) – одному з найбільш суперечливих документів Зеленої угоди (Europian Green Deal). Позитивне рішення вдалося прийняти з мінімальним перевищенням прохідного порогу – 66% при мінімумі у 65%.

Про це повідомляє Euractiv.

Це рішення стало можливим після зміни позиції Австрії, про яку в неділю оголосила міністр навколишнього середовища Відня Леонора Гевесслер.

Словаччина, яка раніше публічно висловлювала сумніви, також підтримала текст під час вирішального голосування, що дозволило прийняти закон незначною більшістю з 20 країн, що представляють 66% населення ЄС. Поріг для схвалення кваліфікованою більшістю в Раді становить 65%.

Такі країни, як Італія, Швеція та Фінляндія, довго виступали проти тексту. Угорщина відмовилася від своєї підтримки в березні, напередодні остаточного голосування. Згодом Польща заявила, що більше не підтримуватиме цю пропозицію.

Новаторський регламент встановлює юридично обов'язкові цілі щодо відновлення 20% деградованих наземних і морських екосистем ЄС до 2030 року і всіх екосистем до 2050 року. Для досягнення цих цілей країни ЄС повинні відновити щонайменше 30% біотопів, охоплених законодавством, з поганого до доброго стану до 2030 року – таких як ліси, луки, водно-болотні угіддя, річки та озера – і 90% до 2050 року. Держави-члени також повинні забезпечити, щоб ці території не погіршилися після відновлення.

Однак в остаточному тексті багато вимог до сільськогосподарського сектору було пом'якшено, зокрема, шляхом запровадження "аварійного гальма", що дозволяє призупинити виконання цілей, які впливають на сільське господарство, "за виняткових обставин", що загрожують продовольчій безпеці.

Нагадаємо, що Європарламент ухвалив закон “Про відновлення природи” у лютому.

Читайте також
Стали відомі деталі амбітного плану ЄС щодо відновлення природи до 2050 року
Стали відомі деталі амбітного плану ЄС щодо відновлення природи до 2050 року

Це перший закон, який передбачає заходи не лише для збереження, а й для відтворення природи

Результати виборів в ЄС загрожують Європейському зеленому курсу, – експерти
Результати виборів в ЄС загрожують Європейському зеленому курсу, – експерти

Свої побоювання фахівці обґрунтовують, зокрема, великим політичним тиском на кліматичну політику в ЄС

Європарламент схвалив зниження кліматичних цілей для фермерів
Європарламент схвалив зниження кліматичних цілей для фермерів

Малі ферми площею до 10 гектарів будуть звільнені від контролю та штрафів за порушення правил