Бразильська компанія TidalWatt створила нове покоління підводних турбін, які виробляють безкоштовну енергію, використовуючи сильні океанічні течії. Їх потужність у 60 разів перевищує потужність вітряних турбін.
Інформація щодо цієї інноваційної розробки міститься на сайті компанії.
Ці екологічні пристрої використовують енергію океанських течій, генеруючи 5 МВт енергії за допомогою турбіни діаметром лише 3 м. Для порівняння, вітряна турбіна з аналогічною потужністю повинна мати діаметр 180 м. Крім того, підводні турбіни працюють майже 90% часу, тоді як вітряні – лише 30%.
Розробники стверджують, що їхні механізми абсолютно нешкідливі для морського життя. Ба більше – масивні підводні конструкції роблять тралення неможливим і створюють екологічні заповідники, сприяючи появі штучних рифів.
"Світовий океан – це величезне джерело відновлюваної енергії, яке завжди є більш передбачуваним, ніж енергія вітру і сонця. Я розглядаю океан як величезну золоту жилу, багатство якої набагато важливіше для блага людства, ніж цінний метал. Настав час перестати зневажати це багатство океану, тому що тепер існують технології, що дають змогу використовувати його екологічно чисто, відповідально й ефективно", – каже засновник TidalWatt Маурісіо Отавіано де Кейрос.
Відмінною рисою цих турбін є їхня передбачуваність, яка додається до їхніх численних переваг, таких як площа поверхні, яку вони займають, їхній вплив або їхні технологічні деталі.
"Будучи в 3600 разів меншими за площею покриття, наші турбіни можуть виробляти втричі більше енергії", – каже генеральний директор компанії.
Турбіни TidalWatt призначені для роботи в районах з течіями, середня швидкість яких перевищує один вузол. Одна підводна турбіна здатна забезпечити електроенергією близько 22 800 сімей.
У травні ЕкоПолітика розповідала, що американський стартап AirLoom Energy планує реалізувати принципово новий підхід до вітроенергетики, замінивши масивні турбіни на вершинах 100-метрових веж на конструкцію у формі овалу висотою лише 25 м.