Команда Трампа вже готує вихід із Паризької угоди, — ЗМІ shutterstock

Команда Трампа вже готує вихід із Паризької угоди, — ЗМІ

Ганна Велика

Передбачається низка кардинальних змін порівняно з політикою адміністрації Джозефа Байдена

Команда Дональда Трампа планує суттєві зміни в екологічній політиці США. Зокрема, вони включатимуть вихід із Паризької кліматичної угоди, підтримку розвитку викопного палива та зменшення екологічного контролю.

Про це пише The New York Times.

За інформацією видання, над нововведеннями вже почала роботу спеціальна команда з питань клімату та довкілля під керівництвом колишніх лобістів викопного палива Девіда Бернхардта та Ендрю Вілера. Обидва є інсайдерами у Вашингтоні, які мають багаторічний досвід демонтажу федеральної системи захисту довкілля. У їхніх планах – кардинально змінити установи, відповідальні за захист повітря, води, клімату та державних земель країни.

Фахівці Трампа вже підготували низку виконавчих указів і президентських постанов щодо клімату та енергетики. Ось ключові зміни, які планує команда вдруге обраного президента Трампа щодо екологічної політики:

  1. Вихід США із Паризької кліматичної угоди — скасування зобов'язань щодо скорочення викидів парникових газів, які нагрівають планету.
  2. Зменшення територій національних пам'яток на Заході — для доступу до них з метою видобутку корисних копалин.
  3. Скасування програм екологічної справедливості — ліквідація офісів, які зосереджені на захисті екологічних прав вразливих громад.
  4. Створення "енергетичного куратора" — він координуватиме політику різних відомств для підтримки та нарощування видобутку нафти, газу і вугілля.
  5. Перенесення головного офісу EPA – Агенції з охорони довкілля США – з Вашингтону — це може призвести до значного відтоку кадрів із відомства.
  6. Зняття обмежень на експорт природного газу – надання дозволів на будівництво нових експортних газових терміналів.
  7. Скасування прав штатів на встановлення суворіших стандартів забруднення – багаторічний виняток, який дозволяв Каліфорнії та іншим штатам встановлювати жорсткіші стандарти забруднення, ніж федеральний уряд.

Днями ЕкоПолітика підготувала матеріал, чого варто очікувати у кліматичній політиці Трампа як новообраного президента США, виходячи з його заяв та рішень під час минулого терміну на посаді та передвиборчих заяв.

Читайте також
Кліматична політика Трампа як новообраного президента США: чого очікувати
Кліматична політика Трампа як новообраного президента США: чого очікувати

За попередньої каденції він отримував постійну критику від екологічних активістів зі звинуваченнями у поглибленні кліматичної кризи

Позиція Гарріс і Трампа щодо ключових кліматичних питань: чи є точки дотику
Позиція Гарріс і Трампа щодо ключових кліматичних питань: чи є точки дотику

Від того, хто займе Білий дім, залежатиме роль США як найбільшого забруднювача довкілля в цей вирішальний для кліматичної кризи час

Якою буде кліматична політика Камали Гарріс, якщо вона очолить США
Якою буде кліматична політика Камали Гарріс, якщо вона очолить США

Активісти сподіваються, що вона продовжуватиме вести жорстку політику щодо промисловості викопного палива

США може долучитися до озеленення світової торгівлі та запровадити свій CBAM
США може долучитися до озеленення світової торгівлі та запровадити свій CBAM

Місцеві виробники сталі та цементу потребують захисту у процесі декарбонізації