Кияни вимагають захистити Русанівську косу від забудови

Кияни вимагають захистити Русанівську косу від забудови

Катерина Бєлоусова

На косі хочуть побудувати базу з веслування

Від влади Києва вимагають зберегти Русанівську косу, що поблизу мікрорайону Русанівка Дніпровського району, від будь-якої забудови, зберегти її в природному стані та не перешкоджати її відвідуванню. 

Відповідна петиція, що зареєстрована на сайті Київської міськради, вже набрала 2015 голосів з необхідних 6 000. Збір підписів триватиме ще 52 дні.

У зверненні зазначили, що Русанівська коса є цілісним природоохоронним об'єктом з унікальною для Києва флорою та фауною, а також нерестилищем для риб. Вона також є важливою складовою життя громади мікрорайону та загальнодоступним місцем відпочинку. Окрім того, коса є прибережною захисною смугою Дніпра, що має статус памʼятки ландшафту.

Автори петиції стурбовані намірами побудувати на косі базу з веслування, деякі споруди якої будуть розміщені безпосередньо на захисній смузі.

“Публікуються дописи про проведення нарад з цього приводу за участю очільника Дніпровської РДА. Таке можливе розміщення неприпустиме, оскільки воно явно суперечить чинному законодавству, а також нищить цілісну природну екосистему і може призвести до вкрай негативних наслідків”, – йдеться у зверненні.

Зазначається, що таке будівництво на Русанівській косі суперечитиме законодавству, а саме:

  • Водному кодексу;
  • Земельному кодексу;
  • наказу Міністерства культури та туризму.

Автори петиції запропонували перенести базу з веслування на Труханів острів або Гідропарк, які мають більш сприятливу інфраструктуру, зокрема яхтклуби, каное центри тощо.

У зверненні наголосили, що на території мікрорайону функціонує низка спортивно-оздоровчих майданчиків, які доступні як дітям, так і дорослим.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, громада Києва у листопаді 2022 року створила петицію з вимогою відмовитися від створення Національного меморіального військового кладовища в  урочищі "Лиса Гора", що є об'єктом природно-заповідного фонду та історико-культурної спадщини. У січні Київрада відмовилася від таких планів.

Читайте також
Найбільш значні довкіллєві порушення з 5 по 11 липня. Дайджест
Найбільш значні довкіллєві порушення з 5 по 11 липня. Дайджест

У більшості випадків шкода перевищила 10 млн грн

Найбільш резонансні екопорушення з 21 по 27 червня. Дайджест
Найбільш резонансні екопорушення з 21 по 27 червня. Дайджест

Цього тижня традиційно не обійшлося без керівників із ДП “Ліси України”, які наживалися на незаконних оборудках із деревиною

Як відпочити біля річки без шкоди для природи
Як відпочити біля річки без шкоди для природи

Дозвілля має бути не лише приємним, а й відповідальним

Найбільші порушення в екосфері за 14-20 червня. Дайджест
Найбільші порушення в екосфері за 14-20 червня. Дайджест

Цього тижня серед іншого розповідаємо про судові вироки на мільйони гривень