У Києві протягом 87% часу у 2023 році, тобто близько 10,5 місяців, індекс якості повітря, а отже рівень забрудненості, був низьким або дуже низьким.
Протягом року система моніторингу кості повітря систематично фіксувала перевищення приземного озону та сірководню, повідомляє начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний у Facebook.
Він розповів, що наразі фахівці збирають та вивчають дані щодо забруднення повітря цими речовинами. Це допоможе розробити програму з покращення якості повітря у Києві.
Возний наголосив, що у 2023 році станції моніторингу зафіксували:
- середній рівень забруднення повітря протягом 11,2% року;
- високий – протягом 1,2%;
- дуже високий – протягом 0,2%.
“Зважаючи на те, що йдеться про мегаполіс, в якому щодня на дорогах присутні майже 1 мільйон автомобілів, загальні результати системи міської системи моніторингу за минулий рік обнадійливі”, – додав він.
Нагадаємо, чотири міста Київщини, а саме Біла Церква, Київ, Українка та Бровари, увійшли у ТОП-10 міст України з перевищенням гранично допустимих концентрацій діоксиду азоту у першому півріччі 2023 року.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, аналіз даних з наявних пунктів моніторингу стану атмосферного повітря показав, що у 2022 році 88% часу, тобто близько 10,5 місяців, загальний індекс якості повітря в Києві був низьким та дуже низькім.