Аналіз даних з наявних пунктів моніторингу стану атмосферного повітря показав, що у 2022 році 88% часу, тобто близько 10,5 місяців, загальний індекс якості повітря в Києві був низьким та дуже низькім.
Високий та дуже високий рівень забруднення повітря системи зафіксували у 4% днів, тобто близько 2 тижнів, повідомляє начальник управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний у Facebook.
Він пояснив, що загальний індекс якості повітря (CAQI, Common Air Quality Index) формується автоматично на основі показників кількох основних забруднювачів:
- PM2.5 і PM10 (частки пилу);
- SO2 (діоксид сірки);
- NO2 (діоксид азоту);
- ОЗ (приземний озон);
- CO (оксид вуглецю).
Возний підкреслив, що чим нижчий показник CAQI, тим краща якість повітря. Переважну більшість часу повітря у Києві було чистим, адже:
- 38% часу загальний індекс якості повітря був дуже низьким;
- 50% – низьким;
- 8% – середнім;
- 3% – високим;
- менше 1% – дуже високим.
Він підкреслив, що у Києві діє мережа із семи високоточних (референтних) пунктів спостережень за станом атмосферного повітря європейського зразка. Дані з пунктів фіксуються щохвилини, зберігаються на сервері та виводяться у режимі реального часу на сайт управління екології.
Окрім того, в Києві існує понад 40 індикативних пунктів. Вони доповнюють високоточні станції спостережень, аналізуючи повітря за такими показниками як пил (РМ1.0, PM 2,5 і PM10), діоксид сірки, оксид азоту, озон, сірководень, летючі органічні речовини. Дані з обох видів пунктів моніторингу доступні користувачам застосунку “Київ Цифровий”.
Нагадаємо, Київська міська рада підтримала Програму державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря міста, яка розширить існуючу мережу моніторингу та сприятиме поліпшенню якості повітря.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, кияни зможуть оперативно отримувати сповіщення про погіршення якості повітря в застосунку “Київ Цифровий”.