Київську багатоповерхівку обладнали сонячними панелями kyivcity.gov.ua

Київську багатоповерхівку обладнали сонячними панелями

Катерина Бєлоусова

Завдяки СЕС мешканці будуть забезпечені теплом та гарячою водою навіть в умовах вимкнення електроенергії

У Києві мешканці ОСББ "Художник" встановили сонячні панелі на даху багатоповерхівки в рамках програми міського співфінансування "70/30".

Вартість встановлення СЕС та інших енергоефективних робіт сягнула 2,5 мільйона гривень, повідомляє КМДА у Facebook.

Зазначається, що влітку СЕС зможе повністю забезпечити роботу ліфтів та інших будинкових систем.

kyivcity.gov.ua

"Мешканці будинку вже не вперше беруть участь у міській програмі співфінансування енергоефективних робіт "70/30". Тут відремонтували індивідуальний тепловий пункт (ІТП), встановили енергозберігаючі вікна та двері в місцях загального користування, утеплили фасад, встановили три гібридні інвертори по 10 кВт і 30 кВт батарею”, – розповів заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Він пояснив, що це обладнання може заряджатись або від мережі, або від сонячних панелей. Від батарей автономно може повністю працювати ІТП до 48 годин, а з освітленням місць загального користування і зовнішнім – добу. 

kyivcity.gov.ua

В пресслужбі підкреслили, що СЕС є дублюючим джерелом електроенергії, зокрема для обладнання ІТП. Тому мешканці будуть забезпечені теплом та гарячою водою навіть в умовах вимкнення електроенергії.

Зазначається, що програма оплачує 70% суми енергоефективних робіт, а 30% – збирають та інвестують мешканці. Вона діє для будинків ОСББ та ЖБК.

kyivcity.gov.ua

Пантелеєв наголосив, що кожен такий будинок є прикладом підвищення енергетичної безпеки. І кожен із таких прикладів разом з іншими формує загальноміську та державну систему протистояння агресору, який намагається знищити енергетичні об’єкти.

"Такі проєкти ми плануємо масштабувати, а досвід поширювати для якомога більшої кількості будинкових громад. Житлові будинки, не лише нові, а яким уже десятки років, можуть бути енергоефективними. Затрати енергоносіїв, як і затрати на комунальні послуги, можна поступово зменшувати", – сказав він. 

В пресслужбі зазначили, що у Києві вже реалізували понад 1000 енергоефективних проєктів, завдяки чому мешканці вже значно менше сплачують за комунальні послуги.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Києві мешканці ОСББ та ЖБК до кінця лютого можуть подати заявку на участі в конкурсі енергоефективних проєктів у житлових будинках.

Читайте також
За позовом екоактивістів почався судовий процес проти секретаря Київради Бондаренка
За позовом екоактивістів почався судовий процес проти секретаря Київради Бондаренка

Його дії на посаді вже давно викликають обурення в громадських природоохоронців

Якість повітря у Києві знову погіршилася: названо причини та рекомендації
Якість повітря у Києві знову погіршилася: названо причини та рекомендації

Спеціалісти запевняють, що така ситуація є типовою для осіннього періоду