Кабінет міністрів України у вівторок, 24 січня, виклав в новій редакції Порядок проведення робіт, повʼязаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку субʼєктів господарювання, які отримали такі дозволи (постанова КМУ № 302).
Пройти весь шлях від подання документів до отримання дозволу на викиди підприємства зможуть через єдину екологічну платформу "ЕкоСистема", повідомляє Урядовий портал.
В повідомленні підкреслили, що відтепер у Порядку:
- прописані прозорі механізм отримання дозволу;
- чітко регламентовано строки;
- передбачено електронну взаємодію із Держпродспоживслужбою для оформлення висновку щодо отримання дозволу;
- встановлено покрокові інструкції прийняття участі громадськості в процесі видачі дозволу на викиди та проведення публічного обговорення;
- визначено чіткий механізм відмови у видачі, анулювання, переоформлення, зупинення і поновлення дії дозволу на викиди;
- передбачена цифровізація процедури.
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець зазначив, що оновлення Порядку стало черговим кроком до спрощення та вдосконалення дозвільних процедур, з якими стикаються підприємства.
"Водночас це і крок до підвищення екологічної безпеки, запобігання та зменшення забруднення повітря, на яке і так негативно впливають постійні обстріли ворога та підриви інфраструктури", – підкреслив він.
Зазначається, що до оновлення Порядку підготовка та узгодження всіх матеріалів для підприємств могло затягнутися на пів року й довше. А порядок переоформлення, поновлення та призупинення дозволу був взагалі не визначений. Окрім того, не була встановлена чітка процедура розгляду зауважень від громадськості та проведення публічних обговорень.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів схвалив експериментальний проєкт щодо отримання довідки про визначення величин фонових концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі онлайн через платформу “ЕкоСистема”. Це дозволить скоротити строк послуги з 30 днів до нуля.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, у Києві створили реєстр дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.