Кабмін збільшує статутний капітал Фонду енергоефективності на 240 млн грн

Кабмін збільшує статутний капітал Фонду енергоефективності на 240 млн грн shutterstock

Марія Семенова

Додаткові кошти дадуть можливість профінансувати понад 300 енергоефективних проєктів у 2025 році

Цьогоріч державний Фонд енергоефективності отримає додаткові 240 млн грн. Передбачається, що їх спрямують на фінансування чинних проєктів енергомодернізації та відновлення житла – "Енергодім", "ВідновиДІМ" і "ГрінДІМ".

Згідно з рішенням Кабінету Міністрів, капітал Фонду збільшують завдяки коштам бюджету України на 2025 рік.

Модель роботи Фонду передбачає співфінансування програм: 20% коштів має надходити від Фонду, 80% – від міжнародних донорів. Тож додаткові 240 млн грн дадуть можливість залучити й додаткові кошти партнерів – приблизно €20 млн.

"Востаннє державні внески до капіталу Фонду здійснювали у 2021 році. Брак таких ресурсів створює ризики для подальшого фінансування грантів і залучення міжнародної допомоги, зокрема ЄС та уряду Німеччини, які фінансують до 80% програм Фонду",пояснили в Міністерстві розвитку громад та територій.

Розподіл коштів

У 2025 році ці кошти дадуть можливість втілити ще 328 проєктів:

  • за програмою "Енергодім" – 144 проєкти на 124,8 млн грн;
  • за програмою "ВідновиДІМ" – 112 проєктів на 49,05 млн грн;
  • за програмою "ГрінДІМ" – 72 проєкти на 66,09 млн грн.

Фонд енергоефективності має на меті скоротити енергоспоживання та викиди вуглецю в житловому фонді. Він фінансує проєкти з енергомодернізації та відновлення житла з урахуванням сучасних енергоефективних практик.

До прикладу, раніше ЕкоПолітика повідомляла, що завдяки комплексній модернізації в межах програми "Енергодім" львівське ОСББ із травня не споживає енергію із загальної мережі.

Нещодавно до модернізації ОСББ у межах програми "Енергодім" уперше долучився Фонд декарбонізації.

Читайте також
Провали та досягнення у сфері української екологічної політики у 2025 році
Провали та досягнення у сфері української екологічної політики у 2025 році

Низка рішень українських посадовців йде у розріз із європейськими екопріоритетами

Відступ від Нацплану: Кабмін продовжив роботу великих спалювальних установок до 2029 року
Відступ від Нацплану: Кабмін продовжив роботу великих спалювальних установок до 2029 року

Це вимушений крок, зумовлений російськими ударами по об’єктах енергетики

1,5 млрд грн і 72 профінансовані проєкти: у Фонді декарбонізації розповіли про результати роботи
1,5 млрд грн і 72 профінансовані проєкти: у Фонді декарбонізації розповіли про результати роботи

Наступного року установа планує вийти на суттєвий рівень прибутковості та відраховувати дивіденди державі