Кабінет міністрів у вівторок, 2 травня, затвердив Порядок ведення Єдиного реєстру стратегічної екологічної оцінки.
Постанова визначає перелік даних та процедуру ведення Реєстру СЕО, повідомляє Урядовий портал.
Зазначається, що створення такого реєстру передбачено Законом "Про стратегічну екологічну оцінку" та сприятиме виконанню євроінтеграційних зобов’язань України, зокрема, імплементації Директиви № 2001/42/ЄC.
В повідомленні підкреслили, що наразі в Україні немає єдиної інформаційної платформи, де доступні систематизовані та уніфіковані матеріали усіх проведених стратегічних екооцінок. Реєстр СЕО стане зручним інструментом для виконавців та потенційних споживачів такої інформації.
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець наголосив, що, попри війну, відомство продовжує цифровізацію усіх державних процедур.
"Ми робимо зручними та доступними довкіллєві державні сервіси, а екологічну інформацію відкритою для громадськості як це передбачено Оргуською конвенцією та іншими європейськими директивами”, – сказав він.
Стрілець додав, що Реєстр СЕО стане одним з ключових інструментів доступу до екологічної інформації та участі громадськості у прийнятті рішень. Також Реєстр значно спростить процедуру та зробить її більш прозорою.
Зазначається, що запровадження Реєстру СЕО дозволить:
- забезпечити систематизацію, відкритість та доступність інформації щодо СЕО;
- підвищити прозорість відповідних процедур для заінтересованих осіб та потенційних інвесторів;
- сприятиме кращій обізнаності та ширшому залученню громадськості до СЕО документів державного планування, їхньої розробки та затвердження.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, Верховна Рада у листопаді 2022 року схвалила у другому читанні урядовий законопроєкт №5159 "Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження відповідальності за порушення порядку здійснення стратегічної екологічної оцінки". Документ вводить відповідальність за порушення процедури СЕО.