Інтеграція світових вуглецевих ринків у кліматичну політику ЄС: оголошена нова ініціатива shutterstock

Інтеграція світових вуглецевих ринків у кліматичну політику ЄС: оголошена нова ініціатива

Ганна Велика

Її реалізовуватимуть за підтримки Світового банку

Експерти незалежної неприбуткової організації “Круглий стіл з питань зміни клімату та сталого переходу” (European Roundtable on Climate Change and Sustainable Transition – ERCST) почали розробку документа, який допоможе залучити квоти з міжнародних ринків до системи торгівлі викидами Європейського Союзу (СТВ ЄС) та механізму вуглецевого коригування імпорту (CBAM).

Це відбудеться у рамках ініціативи “Інтеграція міжнародних вуглецевих ринків у кліматичну політику та дії ЄС”. Про її початок засновник та виконавчий директор ERCST Андрій Марку оголосив у листі, який надійшов у редакцію ЕкоПолітики.

Метою нової ініціативи є розширення кліматичних дій та фінансування шляхом інтеграції міжнародних вуглецевих квот з високим ступенем надійності в європейську кліматичну політику та систему торгівлі викидами Європейського Союзу (СТВ ЄС) й механізму вуглецевого коригування імпорту (CBAM).

Андрій Марку повідомив, що ініціатива спрямована на підтримку амбітних кліматичних цілей ЄС. Вона допоможе доповнити внутрішні скорочення викидів високоефективними міжнародними заходами з пом'якшення наслідків зміни клімату. У такий спосіб передбачається прискорити глобальний кліматичний прогрес і збільшення обсягів фінансування кліматичних заходів.

Експерти ініціативи вивчатимуть питання створення нормативно-правової бази, яка б дозволила використовувати високоякісні міжнародні вуглецеві квоти в рамках кліматичних програм ЄС. Вони розроблять чіткий набір критеріїв, які гарантуватимуть, що в програму будуть включені лише квоти, отримані від проєктів з вагомими кліматичними, соціальними та екологічними перевагами.

Ініціатива також має забезпечити, щоб інтеграція міжнародних квот не підривала стабільність та екологічну цілісність СТВ та CBAM.

В рамках цієї роботи фахівці ERCST розроблять документ, в якому дослідять та викладуть деякі міркування, що мають стати частиною дискусії. Зокрема, він міститиме:

  • критерії високого впливу, стандарти високої доброчесності;
  • узгодження з Паризькою угодою;
  • обмежене використання для дотримання вимог.

Виконавчий директор ERCST Андрій Марку зазначив, що цей перелік не є вичерпним.

Для розробки та тестування концепцій і критеріїв організація передбачає проведення низки круглих столів зі стейкхолдерами.

У планах ERCST – презентувати підготований документ 13 травня на заході в Брюсселі.

Нагадаємо, раніше ЕкоПолітика знайомила своїх читачів з другим щорічним звітом про хід виконання кліматичних та екологічних цілей Європейського Союзу. Він засвідчив низький прогрес у реалізації 8-ї Програми дій з охорони навколишнього середовища ЄС, розрахованої до 2030 року.

Читайте також
Туреччина зробила черговий виважений крок до запровадження власної СТВ
Туреччина зробила черговий виважений крок до запровадження власної СТВ

На відміну від України, тут немає жодного поспіху – рішення приймаються обдумано та з урахуванням динаміки обсягів викидів за більш ніж 30-річний період  

У Єврокомісії розповіли, скільки вуглецевих квот додатково вилучать з ринку
У Єврокомісії розповіли, скільки вуглецевих квот додатково вилучать з ринку

Це допомагає уникнути структурного надлишку квот та стимулює компанії інвестувати у чисті технології

ЄС та Велика Британія домовилися об’єднувати власні СТВ
ЄС та Велика Британія домовилися об’єднувати власні СТВ

Це ключовий крок у співпраці у сфері клімату після Брекзиту

Вуглецевий ринок ЄС платить забруднювачам замість фінансування чистого переходу, – звіт WWF
Вуглецевий ринок ЄС платить забруднювачам замість фінансування чистого переходу, – звіт WWF

Вартість наданих безкоштовних квот обчислюється десятками мільярдів євро