Інтеграція світових вуглецевих ринків у кліматичну політику ЄС: оголошена нова ініціатива shutterstock

Інтеграція світових вуглецевих ринків у кліматичну політику ЄС: оголошена нова ініціатива

Ганна Велика

Її реалізовуватимуть за підтримки Світового банку

Експерти незалежної неприбуткової організації “Круглий стіл з питань зміни клімату та сталого переходу” (European Roundtable on Climate Change and Sustainable Transition – ERCST) почали розробку документа, який допоможе залучити квоти з міжнародних ринків до системи торгівлі викидами Європейського Союзу (СТВ ЄС) та механізму вуглецевого коригування імпорту (CBAM).

Це відбудеться у рамках ініціативи “Інтеграція міжнародних вуглецевих ринків у кліматичну політику та дії ЄС”. Про її початок засновник та виконавчий директор ERCST Андрій Марку оголосив у листі, який надійшов у редакцію ЕкоПолітики.

Метою нової ініціативи є розширення кліматичних дій та фінансування шляхом інтеграції міжнародних вуглецевих квот з високим ступенем надійності в європейську кліматичну політику та систему торгівлі викидами Європейського Союзу (СТВ ЄС) й механізму вуглецевого коригування імпорту (CBAM).

Андрій Марку повідомив, що ініціатива спрямована на підтримку амбітних кліматичних цілей ЄС. Вона допоможе доповнити внутрішні скорочення викидів високоефективними міжнародними заходами з пом'якшення наслідків зміни клімату. У такий спосіб передбачається прискорити глобальний кліматичний прогрес і збільшення обсягів фінансування кліматичних заходів.

Експерти ініціативи вивчатимуть питання створення нормативно-правової бази, яка б дозволила використовувати високоякісні міжнародні вуглецеві квоти в рамках кліматичних програм ЄС. Вони розроблять чіткий набір критеріїв, які гарантуватимуть, що в програму будуть включені лише квоти, отримані від проєктів з вагомими кліматичними, соціальними та екологічними перевагами.

Ініціатива також має забезпечити, щоб інтеграція міжнародних квот не підривала стабільність та екологічну цілісність СТВ та CBAM.

В рамках цієї роботи фахівці ERCST розроблять документ, в якому дослідять та викладуть деякі міркування, що мають стати частиною дискусії. Зокрема, він міститиме:

  • критерії високого впливу, стандарти високої доброчесності;
  • узгодження з Паризькою угодою;
  • обмежене використання для дотримання вимог.

Виконавчий директор ERCST Андрій Марку зазначив, що цей перелік не є вичерпним.

Для розробки та тестування концепцій і критеріїв організація передбачає проведення низки круглих столів зі стейкхолдерами.

У планах ERCST – презентувати підготований документ 13 травня на заході в Брюсселі.

Нагадаємо, раніше ЕкоПолітика знайомила своїх читачів з другим щорічним звітом про хід виконання кліматичних та екологічних цілей Європейського Союзу. Він засвідчив низький прогрес у реалізації 8-ї Програми дій з охорони навколишнього середовища ЄС, розрахованої до 2030 року.

Читайте також
Запуск СТВ в Україні: експерти попередили про потенційні ризики
Запуск СТВ в Україні: експерти попередили про потенційні ризики

Вони обумовлені як війною, так і з неналежною пропрацьованістю процедур та процесів

Як та коли Міндовкілля планує запускати українську СТВ
Як та коли Міндовкілля планує запускати українську СТВ

Розповідаємо про строки, виклики та перспективи впровадження