Європарламент ухвалив свої пріоритети для кліматичного саміту COP30

Європарламент ухвалив свої пріоритети для кліматичного саміту COP30 shutterstock.com

Ілля Федунь

ЄС закликає уряди країн забезпечити належне фінансування для боротьби зі зміною клімату

Європарламент офіційно ухвалив власні пріоритети для Конференції Організації Об’єднаних Націй з питань зміни клімату у Бразилії (COP30). Зокрема, парламент закликав підтвердити зобов’язання щодо обмеження глобального потепління до 1,5 °C.

Про це повідомила пресслужба Європейського парламенту на своєму офіційному сайті.

У резолюції, яку підготував Комітет з питань навколишнього середовища, клімату та безпеки харчових продуктів, ідеться про потребу для Європейського Союзу і далі встановлювати амбітні цілі для своєї кліматичної політики, зокрема надавати пріоритет:

  1. Економічній ефективності.
  2. Конкурентоспроможності європейської економіки.
  3. Соціальній інклюзії.
  4. Високому рівню захисту довкілля.

Зокрема, у тексті резолюції наголошується на необхідності покінчити із залежністю від викопного палива, поступово скасувати на нього субсидії та пришвидшити енергетичну трансформацію.

Євродепутати закликають країни ЄС забезпечити належне фінансування заходів щодо боротьби зі зміною клімату, зокрема вирішити проблеми боргових криз європейських країн. Адже низка держав є вразливими до зміни клімату і спрощення процедур фінансування заходів щодо боротьби з глобальним підвищенням рівня температури.

Додатково ЄС закликає міжнародну спільноту приділяти більше уваги впливу військових конфліктів на клімат.

Коли і про що говоритимуть на конференції СОР30

30-та конференція ООН COP30 відбудеться з 10 до 21 листопада 2025 року в Белемі, Бразилія. Саміт буде присвячений зусиллям, потрібним для обмеження глобального підвищення температури до 1,5 °C, презентації нових Національно визначених внесків і прогресу у виконанні фінансових зобов’язань, взятих на попередній конференції COP29.

Нагадаємо, що у листопаді ЄС встановить нові цілі щодо скорочення викидів на 2035 та 2040 роки COP30.

Додатково Комітет Європарламенту затвердив три основні вимоги перед COP30 ООН.

Читайте також
CBAM і внутрішня ціна на викиди вуглецю: юридичні й фінансові пастки нового регламенту ЄС
CBAM і внутрішня ціна на викиди вуглецю: юридичні й фінансові пастки нового регламенту ЄС

Запропонована система створює значні перешкоди для глобальних ланцюгів постачання

Європа знижує свої викиди за рахунок азійських країн – Visual Capitalist 
Європа знижує свої викиди за рахунок азійських країн – Visual Capitalist 

Беззаперечним лідером за фактичними обсягами спродукованого забруднення залишається Китай

CBAM: Україна шукає компроміс із ЄС щодо металургії в умовах війни
CBAM: Україна шукає компроміс із ЄС щодо металургії в умовах війни

Вітчизняні підприємства вже втрачають клієнтів та мільйонні контракти через запровадження вуглецевого мита ЄС

Європарламент закликав пом'якшити CBAM для України через війну
Європарламент закликав пом'якшити CBAM для України через війну

Виконавча влада ЄС поки це звернення не коментувала