Європа уникне повторення енергетичної кризи взимку 2023-2024 років – дослідження shutterstock

Європа уникне повторення енергетичної кризи взимку 2023-2024 років – дослідження

Катерина Бєлоусова

Зміни в енергетичній динаміці Єврозони свідчать про стратегічний поворот до альтернативних джерел енергії

Дослідження міжнародної страхової компанії Allianz Trade показало, що повторення енергетичної кризи в Єврозоні взимку 2023-2024 років малоймовірне.

Це повʼязано зі зменшенням залежності від енергоресурсів з росії та орієнтацією на альтернативні джерела енергії, повідомляє Hydrogen Fuel News.

Дослідники більш детально розглядали Центральну та Східну Європу.

В матеріалі розповіли, що в Єврозоні вже обговорювали перехід до альтернативних джерел енергії, орієнтуючись на економічне омолодження та декарбонізацію, зокрема перехід на водень.

Дослідники підкреслили, що попри тривалу заборгованість корпоративного сектора в Єврозоні та низку економічних проблем, повторення  енергетичної кризи малоймовірно. Адже зменшення залежності від російської нафти зменшує ризик кризи.

Зазначається, що у 2022 році обсяг загального імпорту нафти та нафтопродуктів зріс до рекордних 86 тисяч тонн. Однак імпорт з росії також впав з 47% (2021) до 40% та в середньому на 53% з 2017 по 2021 рік. Окрім того, цей показник впав до 21% у I кварталі 2023 року.

В Allianz Trade наголосили на значних змінах в енергетичній динаміці Єврозони, особливо в Центральній та Східній Європі (ЦСЄ). 

“Зменшення залежності від російської нафти в цих регіонах свідчить про стратегічний поворот до альтернативних джерел енергії, таких як водневе паливо, яке є основним компонентом ініціатив ЄС щодо екологізації”, – зазначили у звіті.

Нагадаємо, дослідження Міжнародного енергетичного агентства показало, що в ЄС у 2023 році попит на електроенергію впаде на 3% до найнижчого рівня за двадцять років, зокрема через енергетичну кризу та уповільнення економічного зростання

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Євросоюзі викиди вуглецю від виробництва енергії у 2022 році скоротилися на 2,8% і сягнули 2,4 мільярда тонн.

Читайте також
Які акумулятори можна ввозити без мита
Які акумулятори можна ввозити без мита

Якщо пристрій невеликої потужності, податки, як і раніше, доведеться заплатити

Що не варто робити з акумулятором, аби він не вибухнув
Що не варто робити з акумулятором, аби він не вибухнув

Нагадуємо основні застереження при користуванні