Європа готується до масштабного збільшення попиту на зелений водень shutterstock

Європа готується до масштабного збільшення попиту на зелений водень

Катерина Бєлоусова

До 2030 року ЄС має використовувати близько 360 000 тонн зеленого транспортного палива

В Європі очікується різке збільшення попиту на зелений водень на близько 4 мільйони тонн завдяки Директиві про відновлювані джерела енергії.

До 2030 року 42% водню, який використовується промисловістю, має бути зеленим, а до 2035 року показник має сягнути 60%, повідомляє Hydrogen Insight.

В матеріалі підкреслили, що Директива охоплює відновлювані види палива небіологічного походження RFNBO. Вона також передбачає, що до 2030 року 1% всього транспортного палива мають бути відновлюваними, тобто близько 360 000 тонн. Окрім того, окрема  авіаційна директива ReFuelEU передбачає, що до 2030 року 1,2% усього авіаційного палива має бути синтетичним, отриманим із зеленого водню.

Зазначається, що зараз промисловість ЄС споживає близько 9,7 мільйона тонн сірого водню отриманого з природного газу. Такий водень використовують у виробництві добрив, хімічних речовин та нафтопереробці.

В матеріалі пояснили, що держави-члени зможуть зменшити внесок RFNBO у промисловість на 20 процентних пунктів якщо:

  • їхній національний внесок в обов’язкову загальну ціль ЄС відповідає їхньому очікуваному внеску;
  • частка водню з викопного палива, що споживається в країні-члені, не перевищує 23% у 2030 році та 20% у 2035 році.

У Hydrogen Insight підкреслили, що нові правила дозволять Франції виробляти більшу частину Н2 з ядерної енергії.

Зазначається, що нова Директива також гарантує, що до 2030 року 42,5% загального споживання енергії в ЄС має бути екологічним. Документ передбачає пришвидшення отримання дозволів на ВДЕ-проєкти, а також встановлює подальші цілі щодо використання відновлюваної енергії у: 

  • транспорті;
  • промисловості;
  • опаленні та охолодженні.

"Це велике досягнення в рамках пакета Fit for 55, яке допоможе досягти кліматичної мети ЄС щодо скорочення викидів принаймні на 55% до 2030 року, – сказала виконуюча обов’язків міністра з питань екологічного переходу Іспанії Тереза ​​Рібера. – Це крок вперед, який сприятиме досягненню кліматичних цілей ЄС справедливим, економічно ефективним і конкурентоспроможним способом".

Нагадаємо, Європейська комісія оприлюднила оновлену Директиву з енергоефективності 2023/1791, яка запроваджує принцип "енергоефективність перш за все" в енергетичній та неенергетичній політиці.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, уряд Німеччини погодив відновлення роботи кількох резервних блоків на трьох вугільних електростанціях до березня 2024 року, щоб уникнути дефіциту енергії.

Читайте також
Австралія інвестує $92 мільйонів у будівництво потужного центру зеленого водню
Австралія інвестує $92 мільйонів у будівництво потужного центру зеленого водню

Центр введуть в експлуатацію орієнтовно у середині 2028 року

США випробують водневу технологію скорочення металургійних викидів на 90%
США випробують водневу технологію скорочення металургійних викидів на 90%

Фінансування виділили в рамках масштабної програми декарбонізації промисловості на $171 мільйон