Європейський союз вдруге відкладає впровадження Регламенту про вирубку лісів через неготовність IT-системи та бізнесу.
Про це повідомляє European Commission на своєму офіційному сайті.
Офіційна причина відтермінування імплементації Регламенту про вирубку лісів – це складність та ризики впровадження IT-системи, через яку компанії повинні подавати великі обсяги даних у своїх звітах. Це може створити надмірне навантаження на бізнес і загрожуватиме збоям торгівлі.
Регламент про боротьбу з вирубкою лісів (EUDR) залишається одним з ключових інструментів ЄС для зменшення глобальної дефорастації, але його впровадження відкладають приблизно на рік.
Протягом наступного року Європейська комісія планує співпрацювати з Радою ЄС, Європарламентом та національними урядами, щоб спростити регламент і зробити його більш реалістичним для впровадження.
У ЄС підкреслюють, що це відтермінування не означає відмову від боротьби з вирубкою лісів — стратегічна мета залишається незмінною.
Також у ЄС наголошують на необхідності міжнародного діалогу: тривають консультації не лише з державами-членами ЄС, а й із країнами-постачальниками, такими як Індонезія, Малайзія та Японія.
Європейська комісія визнає, що поточна готовність бізнесу до електронної системи недостатня, а інформаційні ризики потребують додаткового часу для аналізу та виправлення.
За словами Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), комісія, ймовірно, піддалась політичному тиску з боку консервативних сил, національних урядів та навіть США та інших країн, які вважають правила EUDR надто строгими або “незручними для бізнесу”.
“Ми повинні очікувати від наших лідерів більше, ніж відмовки на кшталт "собака з’їла моє домашнє завдання"! Ми закликаємо Комісію активізувати зусилля та інвестиції, щоб запустити цю систему до кінця року, замість того щоб пропонувати чергове відтермінування цього важливого закону і поступатися політичному тиску”, – додали у WWF.
Нагадаємо читачам ЕкоПолітики, що у грудні 2024 року Європарламент і Рада погодилися відкласти імплементацію Регламенту ЄС про вирубки лісів.
Європейський Парламент та Рада пристали на пропозицію Європейської Комісії надати додатковий 12-місячний період для імплементації Регламенту ЄС про вирубки лісів (EU Deforestation Regulation – EUDR).