Європейський Союз зробив крок назад у питанні збереження екосистем і біорізноманіття, що належить до переліку Цілей сталого розвитку ООН.
Про це з посиланням на доповідь статистичної служби Євросоюзу (Євростату) повідомляє Reuters.
Згідно з дослідженням, частка лісів і далі зростає, проте водночас посилюється і навантаження екосистеми. Процес пов'язаний із перетворенням природних територій під потреби людини. Втрата довкілля призводить до довгострокового скорочення чисельності птахів, метеликів та інших істот.
За оцінкою Євростату, з 1990 по 2020 рік загальний індекс птахів у країнах ЄС знизився на 13,3%, а кількість пернатих, що живуть на сільськогосподарських землях, упала майже на 37%. Фахівці пояснили процес зменшенням доступних місць гніздування через аграрну діяльність.
Окрім того, з 1991 по 2018 рік популяція метеликів у 17 країнах Євросоюзу знизилася на чверть через землекористування в сільській місцевості.
Нагадаємо, що чисельність комах у деяких частинах світу скоротилася вдвічі через кліматичні зміни й інтенсивне ведення сільського господарства.
Раніше ЕкоПолітика писала, що розуміють під поняттям "біологічне різноманіття", чому воно важливе для нашої планети, що йому загрожує та як його зберегти.