ЄС виділить €195 мільярдів, щоб позбутися енергозалежності від РФ EKOenergy

ЄС виділить €195 мільярдів, щоб позбутися енергозалежності від РФ

Олена Яценьо

Стратегію Брюссель представить у середині наступного тижня

Європейська комісія (ЄК) наступного тижня представить план підвищення енергетичної безпеки та скорочення залежності Європи від російських енергоресурсів до 2027 року. Для цього Євросоюз має намір інвестувати €195 мільярдів.

Новий план з енергобезпеки ЄС передбачає оновлені, амбітніші цілі щодо використання відновлюваних джерел енергії та енергозбереження. Його представлять 18 травня, повідомляє Euractiv.

Єврокомісія пропонує підвищити до 45% із нинішніх 40% цільовий показник частки “зеленої” енергетики в енергобалансі ЄС до 2030 року. Це збільшило б потужність екологічно чистої енергії до 1236 гігаватів порівняно з 511 гігаватами сьогодні — більшою, ніж спочатку передбачалося в кліматичному пакеті ЄС.

Європа має намір активніше використовувати відновлювані джерела енергії, нарощувати енергозбереження, диверсифікувати джерела імпорту енергоресурсів і збільшувати інвестиції, щоб замістити постачання вугілля, нафти та природного газу з Росії після її вторгнення в Україну.

Згідно з проєктом, до 2028 року кількість сонячних енергосистем має збільшитися більш ніж удвічі, до 300 гігаватів. Комісія також покладається на нешкідливий для клімату водень, який, наприклад, виробляється із "зеленої" електроенергії. До 2030 року 10 мільйонів тонн його вироблятимуть у ЄС і ще 10 мільйонів тонн імпортуватимуть.

Крім того, регулятор пропонує країнам регіону поставити за ціль скоротити до кінця десятиліття споживання енергії на 13% порівняно з оцінками 2020 року, замість запланованих раніше 9%.

Запропонована ЄК стратегія, як очікується, може заощадити ЄС майже €80 мільярдів на рік на імпорті російського газу, €12 мільярдів - на імпорті нафти та €1,7 мільярда - на імпорті вугілля.

Також Єврокомісія має намір подати комплекс заходів на випадок екстреного припинення постачання газу Росією.

Напередодні ЕкоПолітика повідомляла, що до 2025 року виробництво установок для генерації водню (електролізерів) у Європі зазнає десятикратного збільшення.

Читайте також
ЄС може швидше перейти на зелену енергетику на тлі відмови від енергоресурсів РФ
ЄС може швидше перейти на зелену енергетику на тлі відмови від енергоресурсів РФ

Єврокомісар Тіммерманс відмовився наводити цифри для можливих нових цілей

Україну приєднають до європейських програм LIFE та Copernicus: що це означає
Україну приєднають до європейських програм LIFE та Copernicus: що це означає

ЄК запропонувала залучити ресурси програми LIFE для відновлення України

Стали відомі пропозиції Єврокомісії щодо енергонезалежності від Росії
Стали відомі пропозиції Єврокомісії щодо енергонезалежності від Росії

ЄК також веде консультації щодо того, як захистити права споживачів за високих цін на енергоносії

В ЄС хочуть досягти нульового забруднення ртуттю
В ЄС хочуть досягти нульового забруднення ртуттю

Консультації триватимуть до 3 травня 2022 року