ЄС та Корея заснували партнерство для “зеленого” переходу

ЄС та Корея заснували партнерство для “зеленого” переходу

Катерина Бєлоусова

Корея та ЄС погодилися сприяти кліматичним діям на міжнародній арені, зокрема як головні донори фінансування

ЄС та Республіка Корея заснували “зелене” партнерство щодо захисту клімату та довкілля, а також справедливого енергетичного переходу та інших напрямків Green Deal.

Сторони підтвердили зобов’язання утримати глобальне зростання температури нижче 1,5°C, досягти кліматичної нейтральності не пізніше 2050 року та скоротити викиди парникових газів до 2030 року, повідомляє The European Sting.

Зазначається, що документ підписали президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та президент Кореї Юн Сук Йолем на саміті ЄС-Корея у Сеулі.

"ЄС і Республіка Корея поділяють прагнення до кліматично нейтрального майбутнього. Запуск нашого “зеленого” партнерства допоможе нам досягти цієї мети”, – сказала фон дер Ляєн.

Зазначається, що “зелене” партнерство ЄС-Корея охоплюватиме низку ключових напрямків, а саме:

  • посилення зусиль у боротьбі зі зміною клімату, зокрема співпрацю з адаптації до клімату, ціноутворення на вуглець, викидів метану та кліматичного фінансування;
  • посилення співпраці в екологічних питаннях щодо зупинки втрати біорізноманіття, деградації і вирубці лісів, сприянні циркулярній економіці та розгляді повного життєвого циклу пластику, а також реалізації Глобальної рамкової програми збереження біорізноманіття Куньмін-Монреаль;
  • підтримці переходу на “зелену” енергетику завдяки співпраці у сфері ВДЕ, водню, акумуляторів та екологічної мобільності, енергоефективності, справедливого переходу від виробництва електроенергії з вугілля, а також захоплення, утилізації та зберігання вуглецю (CCUS) ;
  • співпраці з третіми країнами для сприяння їхньому “зеленому” переходу, зокрема у сфері пом’якшення наслідків зміни клімату, адаптації та стійкості, переходу до чистої та справедливої ​​енергії та циркулярної економіки;
  • об’єднанні зусиль в інших сферах, таких як бізнес-співпраця, стійке фінансування, дослідження та інновації, стійкі продовольчі системи та ланцюги постачання, а також соціальні проєкти.

Зазначається, що в рамках партнерства Корея та ЄС погодилися сприяти кліматичним діям на міжнародній арені та багатосторонніх форумах, зокрема як головні донори кліматичного фінансування, та сприяти справедливому переходу в третіх країнах. Сторони співпрацюватимуть, щоб підтримувати екологічні та кліматичні політики країн, що розвиваються.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, США веде переговори з ЄС та іншими торговими партнерами для укладення нової угоди щодо екологічної сталі.

Читайте також
Програма Ukraine Facility: які реформи має впровадити Міндовкілля
Програма Ukraine Facility: які реформи має впровадити Міндовкілля

Їхнє виконання передбачене протягом 2024-2026 років

Аудитори ЄС заявляють про нераціональне використання коштів на "зелене" відновлення
Аудитори ЄС заявляють про нераціональне використання коштів на "зелене" відновлення

Спеціалісти впевнені у необхідності змін у методології обчислення витрат на здійснення “зеленого переходу”

Екокомітет схвалив законопроєкт щодо державної кліматичної політики
Екокомітет схвалив законопроєкт щодо державної кліматичної політики

Його прийняття передбачене в Ukraine Facility Plan