Лідери промисловості та 22 неурядові організації звернулися до європейських співзаконодавців у відкритому листі з закликом погодити системи торгівлі викидами ЄС (ETS) і механізм коригування вуглецевих кордонів (CBAM).
Ці механізми підтримують промислову трансформацію, зокрема декарбонізацію, та допомогають у боротьбі зі зміною клімату, повідомляє WWF – Всесвітній фонд природи.
Підписанти вважають, що сильна реформа EU ETS і добре продуманий CBAM дійсно можуть допомогти скоротити викиди в промисловому секторі.
Вони зазначили, що остаточне законодавство CBAM та ETS має якнайшвидше припинити надання безкоштовних квот ETS, а також враховувати краще та обмежене у часі їхнє безкоштовне націлювання.
"Під час переговорів щодо ETS і CBAM дуже важливо, щоб співзаконодавці домовилися про підтримку промислової трансформації, якнайшвидше скасувавши безкоштовні послуги для промисловості, і натомість витратили гроші на "зелений" перехід", – сказала Каміль Морі, старша політична директорка WWF.
Вона також додала, що безкоштовні дозволи ETS повинні обумовлюватися як вимогами енергоефективності, так і планами декарбонізації, щоб стимулювати її.
Нагадаємо, експерти назвали 3 причини, через які війна в Україні вимагає переосмислення запланованого в ЄС CBAM (механізм коригування вуглецевих кордонів).
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, в Bloomberg заявили, що в більшості країн Азії ціни та податки на викиди вуглецю занадто низькі, щоб істотно вплинути на боротьбу зі зміною клімату і змусити забруднювачів зменшити викиди.