Індія випробовує нове джерело енергії у вигляді плавучої системи сонячних панелей, яка встановлюється на буях і закріплюється на місці.
Про це повідомляє видання Econews.
Чому це перспективно
Останнє дослідження, опубліковане в Nature Sustainability, показало, що покриття лише 30% поверхні 114 000 водосховищ світу дасть 9000 терават-годин електроенергії щорічно. Крім генерації чистої енергії, флоат-вольтаїка зберігає воду. Покриття панелями зменшує випаровування, зберігаючи 106 кубічних кілометрів води на рік. Це особливо важливо для таких країн, як Індія, де дефіцит води є гострою проблемою.
Країна активно тестує цю інновацію, винайдену у Швейцарії у 2008 році. Ця технологія може перенести фокус з наземних панелей на водні поверхні, такі як водосховища та озера.
Індія – ідеальний полігон для флоат-вольтаїки
Ця країна, яка є одним із лідерів за темпами розвитку сегмента сонячної енергетики, є ідеальним місцем для тестування нового підходу. Велика кількість каналів та водосховищ дозволяє розміщувати панелі на воді та звільняти землю для сільського господарства.
Плавучі панелі генерують на 15% більше електроенергії, ніж наземні, та менше перегріваються завдяки воді. Розташування флоат-вольтаїчних систем поблизу існуючих гідроелектростанцій чи водоочисних споруд, вже приєднаних до електромережі, знижує витрати на підключення панелей.
Вся концепція плавучих електростанцій ідеально вписується в індійський проєкт, кажуть у виданні.
Наразі Індія входить до п'ятірки країн з найкращим флоат-вольтаїчним потенціалом разом із Бразилією, Канадою, Китаєм і США.
Виклики та перспективи
Ця технологія потребує подолання певних перешкод. Одна з найбільших – витрати на встановлення та обслуговування, які є набагато вищими, ніж витрати на встановлення та обслуговування традиційних сонячних панелей. Не можна також забувати про проблему утримання цих панелей на плаву на водних об'єктах.
Однак, за умови розумного управління витратами, майбутнє флоат-вольтаїки виглядає перспективним, вважають в Econews.
Нещодавно ЕкоПолітика повідомляла про те, що у 2024 році у ЄС відновлювані джерела енергії виробили 47% всієї електроенергії й стали її провідним джерелом.