У 2025 році АТ "Фонд декарбонізації" отримає 1,75 млрд грн надходжень від податку на викиди вуглецю.
Про це розповіла перша заступниця голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Марія Малая у коментарі “Укрінформу”.
Вона повідомила, що вказана сума вже закладена у державний бюджет на 2025 рік. Окремо посадовиця наголосила, що Фонд декарбонізації має стале фінансування, яке не залежить від перерозподілів коштів із держскарбниці.
Плани Фонду декарбонізації на 2025 рік
За словами Марії Малої, команди Держенергоефективності та Фонду декарбонізації покладають великі сподівання на програму фінансового лізингу. За нею громади чи бізнес одразу отримуватимуть обладнання для реалізації проєктів.
Вже є пропозиції західних партнерів надати енергоефективне обладнання на пільгових умовах, говорить заступниця голови Держенергоефективності.
У планах Фонду декарбонізації на 2025 рік – запустити грантову програму для державного сектору: як органів державної влади, так і підпорядкованих їм установ – бібліотек та ВНЗ.
Результати роботи Фонду у 2024 році
Марія Малая повідомила, що з початку своєї роботи АТ "Фонд декарбонізації" надав фінансування понад 30 проєктам із підвищення енергоефективності для громад та підприємств. Активне кредитування проєктів, які пройшли відбір, розпочалося у жовтні.
За словами чиновниці, станом на 9 грудня Фонд декарбонізації розглянув більше ніж 70 проєктів. Вона розповідає, що більшість профінансованих проєктів – це проєкти органів місцевого самоврядування. Як приклад, Марія Малая назвала термомодернізацію мережі дитячих садочків в Одесі, підвищення енергоефективності вуличного освітлення, водоканалів, лікарень.
Заступниця голови Держенергоефективності повідомила, що у портфоліо Фонду декарбонізації вже є близько 10 бізнес-проєктів. Їх реалізація допоможе підвищити енергоефективність як великих промислових об'єктів, так і малих виробництв.
Нагадаємо, ЕкоПолітика підготувала для своїх читачів матеріал із відповідями на найпоширеніші питання стосовно Фонду декарбонізації: як він працює, звідки отримує гроші, кому та на що видає кредити. У ньому також є цікава інфографіка щодо наповнення та витрат.
А ось 2 грудня стало відомо, що АТ "Фонд декарбонізації України" вийде на ринок факторингу та лізингу, оскільки Національний банк України розширив його ліцензію.