Екопрокуратура змогла захистити унікальну природну пам’ятку gp.gov.ua

Екопрокуратура змогла захистити унікальну природну пам’ятку

Ганна Велика

Цей об’єкт є одним із найбільших масивів природних заболочених лісів Полісся

Спеціалізована екологічна прокуратура (СЕП) Офісу Генпрокурора у суді домоглася скасування рішень Державної служби геології та надр України щодо продажу спеціального дозволу на користування надрами у межах пралісової пам’ятки природи "Макове болото" на Рівненщині.

Про це повідомили в Офісі Генпрокурора.

Господарський суд міста Києва погодився з доводами екопрокурорів і задовольнив їхній позов.

Правники розповіли, що у січні 2024 року Держгеонадра провели електронний аукціон, на якому продали дозвіл для видобування торфу на території "Макового болота" упродовж наступних 20 років. Вони пояснили, що такі дії є грубим порушенням законодавства, оскільки видобувні роботи у заповідній зоні безумовно знищать унікальний природний об’єкт. Після цього його буде неможливо відновити до первісного стану.

gp.gov.ua

Фото: gp.gov.ua

У Офісі зазначили, що під час розгляду справи у суді Держгеонадра не полишали спроб продати спецдозвіл на користування надрами у межах пам’ятки природи та провели ще 3 аукціони.

Наразі прокурори Спецекопрокуратури звернулися до Київського окружного адмінсуду, щоб скасувати рішення комісії Держгеонадр про апробування запасів торфу цієї місцевості. У планах – встановити охоронні зони навколо "Макового болота".

Фахівці наголосили, що ця пралісова пам’ятка природи у 2021 році отримала найвищий природоохоронний статус, який передбачає сувору заборону будь-якої діяльності, повʼязаної із втручанням в життя екосистеми.

gp.gov.ua

Фото: gp.gov.ua.

Нагадаємо, у березні ми розповідали про те, що прокурори СЕП звернулися до суду щодо скасування результатів аукціону з продажу спецдозволу на видобуток торфу на пралісовій пам’ятці природи "Макове болото" на Рівненщині.

Читайте також
В Міндовкіллі відреагували на скандал довкола законопроєкту №11024 про заповідники
В Міндовкіллі відреагували на скандал довкола законопроєкту №11024 про заповідники

Відомство пояснило, для чого внесли зміни у закон про природоохранні об'єкти

Активісти б’ють на сполох: лісівники нищать Канівський заповідник
Активісти б’ють на сполох: лісівники нищать Канівський заповідник

Указ про його розширення з 2010 року ще не виконаний повністю