Екокомітет рекомендував Раді ухвалити низку довкіллєвих законопроєктів shutterstock

Екокомітет рекомендував Раді ухвалити низку довкіллєвих законопроєктів

Катерина Бєлоусова

Ратифікація Нагойсько-Куала-Лумпурського додаткового протоколу є важливим кроком для збереження природи України

Комітет з питань питань екологічної політики та природокористування рекомендували Верховній Раді підтримати низку довкіллєвих законопроєктів.

Серед них урядовий законопроєкт №9194 “Про посилення відповідальності за порушення вимог законодавства у сфері реєстрації викидів та перенесення забруднювачів і відходів”, повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів.

Зазначається, що документ передбачає наступні зміни:

  • доповнення Кодексу України про адміністративні правопорушення новою статтею щодо відповідальності операторів установок за неподання або несвоєчасне подання звіту, надання недостовірних даних, неоприлюднення інформації тощо;
  • внесення змін до адмінкодексу щодо контролюючих повноважень у цій сфері з боку Держекоінспекції та Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. 

Окрім того, екокомітет рекомендував підтримати законопроєкт №0204 "Про ратифікацію Нагойсько-Куала-Лумпурського додаткового протоколу про відповідальність і відшкодування до Картахенського протоколу про біобезпеку", який виніс президент України Володимир Зеленський.

Документ дасть можливість Україні брати в іноземних партнерів представників фауну для відновлення та підтримки заповідних зон та забезпечення біорізноманіття.

“Збереження та захист українського біорізноманіття – один з пріоритетів Міндовкілля, який в умовах воєнного стану набув нових сенсів. Адже через дії держави-терориста українська флора та фауна, яка становить понад третину усього біорізноманіття Європи, може зазнати великих втрат”, – сказав міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

Він пояснив, що ратифікація Нагойсько-Куала-Лумпурського додаткового протоколу є важливим кроком для збереження природи України. Документ підписали ще у 2011 році, однак ратифікували лише через 12 років.

“Впровадження цього протоколу запровадить міжнародні механізми для відшкодування шкоди біорізноманіттю та здоров’ю людей, завданої негативним впливом ГМО [генетично модифікованих організмів]”, – пояснив Стрілець.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, екокомітет рекомендував Верховній Раді прийняти за основу з пропозиціями комітету урядовий законопроєкт №6349 “Про удосконалення процедури проведення екологічного аудиту”, який зазнав широкої критики з боку громадськості.

Читайте також
Екокомітет підтримав оновлення Програми розвитку мінерально-сировинної бази України
Екокомітет підтримав оновлення Програми розвитку мінерально-сировинної бази України

Однією з її цілей є зменшення залежності України від імпорту мінеральних ресурсів та збільшення експортного потенціалу країни 

Законопроєкт №12180 про відходи видобувної галузі потребує доопрацювання, – ЄБА
Законопроєкт №12180 про відходи видобувної галузі потребує доопрацювання, – ЄБА

При підготовці документа до другого читання законотворці проігнорували правки депутатів, профільних асоціацій та фахівців 

Екокомітет підтримав законопроєкт №12180 про відходи видобувної промисловості
Екокомітет підтримав законопроєкт №12180 про відходи видобувної промисловості

Правки депутатів, профільних асоціацій та фахівців при підготовці документа до другого читання не були враховані