Екокомітет у вівторок, 13 вересня, рекомендував Верховній Раді прийняти за основу у першому читанні законопроєкт №7327 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної системи моніторингу довкілля, інформації про стан довкілля (екологічної інформації) та інформаційного забезпечення управління у сфері довкілля”.
8 липня Верховна Рада відхилила і відправила документ на повторне перше читання, повідомляє “Енергетика під куполом” у Telegram.
На думку експертів з “Енергетики під куполом”, законопроєкт №7327 потребує доопрацювання, адже містить низку негативних норм.
Окрім того, нардепи рекомендували Парламенту прийняти за основу та в цілому у другому читанні законопроєкт №5159 “Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження відповідальності за порушення порядку здійснення стратегічної екологічної оцінки”. В “Енергетиці під куполом” вважають, що документ є негативним енергетичної галузі.
На засіданні також вирішили рекомендувати:
- Комітету ВР з питань інтеграції України до ЄС підтримати законопроєкт №0167 про ратифікацію Угоди між Україною та ЄС про участь України у Програмі ЄС LIFE – Програмі дій з довкілля та клімату задля ратифікації угоди;
- Комітету ВР з питань аграрної та земельної політики підтримати за основу, з врахуванням затвердженого Комітетом висновку, законопроєкт №7072 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної підтримки розвитку виробництва та переробки продукції тваринництва”. Документ направлений на удосконалення наявної моделі.
Також Головний профільний Комітет зняв з розгляду законопроєкт №7641”Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо створення державного фонду розвитку рибного господарства”. Документ передбачає створення Фонду розвитку у складі спеціального фонду держбюджету за рахунок надходжень коштів, від реалізації права на використання водних біоресурсів через запровадження аукціонів.
Нагадаємо, в EBA розкритикували законопроєкт №7327 про державну систему моніторингу довкілля за ймовірне перекладення на бізнес обовʼязків щодо здійснення державного моніторингу довкілля.