Екоінспектори перевіряють можливе забруднення річки Устя у Рівному  t.me/polissyareg_dei

Екоінспектори перевіряють можливе забруднення річки Устя у Рівному 

Ганна Велика

Остаточних результатів лабораторних аналізів ще немає

Фахівці Державної екологічної інспекції Поліського округу відібрали проби води з річки Устя в межах міста Рівне та проведуть їх лабораторний аналіз.

Про це спеціалісти повідомили у Telegram.

Екоінспектори провели відбір проб після повідомлень в соціальних мережах щодо ймовірного забруднення річки у мікрорайоні Золотіїв цього обласного центра. Державні екоінспектори Поліського округу виїхали за вказаною адресою та оглянули місце ймовірного забруднення.

Фахівці відділу інструментально-лабораторного контролю взяли проби води в річці Устя вище і нижче скидного каналу і проведуть їх подальше дослідження.

t.me/polissyareg_dei

Вони визначать показники складу і властивостей води. Про результати лабораторного аналізу екоінспектори пообіцяли повідомити додатково.

За інформацією порталу “Суспільне. Рівне”, раніше жителі почали скаржитися на сморід, який іде від річки. Журналісти також взяли коментар у заступниці начальника відділу Держекоінспекції Поліського округу Тетяни Кліми. Вона розповіла, що фахівці виявили незначне, але перевищення по органічному забрудненню, однак результати повного аналізу будуть упродовж 5 днів.

Посадовиця екоінспекції пообіцяла, що протоколи вимірювання вмісту речовини, яка забруднила воду, передадуть в правоохоронні органи для встановлення винних і відповідного реагування.

Нагадаємо, у дайджесті найбільших екопорушень за 11-17 січня ЕкоПолітика писала про два позови, які подали до суду територіальні органи Держекоінспекції на КП "Ізяславводоканал" та КП "Стрийводоканал". Ці комунальні підприємства скидами стічних вод забруднювали річки Стрий та Горинь.

Також ми розповідали про те, що Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України затвердило Програму державного моніторингу вод на 2025 рік, яка охоплює 7 річкових басейнів – Дніпра, Дністра, Дунаю, Південного Бугу, Дону, Вісли та Причорномор'я.

Читайте також
Еколог показав, як відновлюється Великий Луг на місці Каховського водосховища. Відео
Еколог показав, як відновлюється Великий Луг на місці Каховського водосховища. Відео

Природа поступово повертається на спустошену територію

Суд наказав знести відпочинковий комплекс у прибережній захисній смузі Дніпра у Києві
Суд наказав знести відпочинковий комплекс у прибережній захисній смузі Дніпра у Києві

На початку квітня власник отримав підозру у самовільному будівництві

На Черемоші знову намагаються будувати мініГЕС: екологи висловилися проти
На Черемоші знову намагаються будувати мініГЕС: екологи висловилися проти

Це суперечить загальноєвропейській тенденції до відновлення вільної течії річок