Фото – Екоактивістка показала, як насправді “розквітають” дерева після варварських обрізок facebook.com/Irina.Kravchenko.kh

Екоактивістка показала, як насправді “розквітають” дерева після варварських обрізок

Катерина Бєлоусова

Якби не варварська обрізка, дерево могло б ще довго жити

Після кронування, тобто обрізки майже всіх гілок, дерева за кілька років помирають.

Харківська екоактивістка Ірина Кравченко на своїй сторінці у Facebook показала фото кронованого дерева на вулиці Академіка Павлова, 130, яке за рік повністю всохло.

Вона припустила, що ймовірною причиною загибелі дерева став тепловий шок. Адже рослини – такі ж живі організми, яким важко переносити спеку, тим більше без будь-якої тіні.

Кравченко розповіла, що дерево обрізали навесні 2020 року, а в травні воно відпустило нові зелені гілочки. Однак вже у червні 2021 року воно повністю всохло та наприкінці 2022 року його видалили.

facebook.com/Irina.Kravchenko.kh

“Якби не було б варварської обрізки, дерево могло б ще довго радіти життю та радувати усіх навколо. Але йому залишилося тільки вмирати, коли в тіло нещадними променями впивається пекуче сонце й сховатися від нього ніде”, – написала вона.

Нагадаємо, у Харкові на набережній повністю обрізали крони 18 з 19 дерев, перетворивши їх на стовбури.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Київщині активісти села Кучаків Бориспільського району хочуть притягнути до адміністративної відповідальності винних у знищенні трьох сторічних білих тополь, яким комунальники обрізали крони, залишивши одні стовбури.

Читайте також
Фото – Чому містам потрібна зелень, а не бетон?
Чому містам потрібна зелень, а не бетон?

За останні 10 років у Києві забудовники знищили понад 700 га парків

Фото – Довкіллєві порушення із найбільшою шкодою з 2-8 серпня. Дайджест
Довкіллєві порушення із найбільшою шкодою з 2-8 серпня. Дайджест

У лісництвах далі продовжуються незаконні рубки дерев

Фото – У Миколаєві хочуть відновити скандальний проєкт та вирубати під нього понад 180 дерев
У Миколаєві хочуть відновити скандальний проєкт та вирубати під нього понад 180 дерев

Вперше мешканці постали проти будівництва у зеленій зоні ще у 2014 році

Фото – "Нелегальна ялинка 2025": скільки порушників вже спіймали екоінспектори 
"Нелегальна ялинка 2025": скільки порушників вже спіймали екоінспектори 

Вони нагадали про перелік документів, які мають бути у реалізаторів