Екоактивісти з УПГ виявили незареєстрований найбільший скид у Бузький лиман стічних вод за останні 5 років з трубопроводу очисних споруд.
Скид, який простягався на 15 км вздовж лиману, виявили завдяки аналізу супутникових знімків у період з 28 червня по 15 липня 2022 року, повідомляє Українська природоохоронна група (UNCG).
Очисні споруди селища Галицинове очищують 83% стічних вод Миколаєва.
Природоохоронці зазначили, що невеликі скиди є звичайним явищем для даного трубопроводу, однак повідомлень про скид 28.06-15.07 2022 року з Миколаєва не надходило.
Супутникові знімки показали коричневі смуги довжиною близько 15 м, що вказує на осад або стічні води, які виходили з трубопроводу. Об’єм скидів зменшився після 3 липня (вода стала менш коричневою), але залишився видимим до 15 липня.
“Спільне гирло річок Південний Буг і Дніпро, куди було спрямовано скиди, є важливою природною територією та місцем розташування національного природного парку "Білобережжя Святослава"”, – розповіли екоактивісти.
Вони також зазначили, що лиман входить до двох територій Смарагдової мережі – Дніпровсько-Бузького Лиману та Національного природного парку “Білобережжя Святослава”, завдяки цінним оселищам, а також багатьом видам, які охороняються Бернською конвенцією, Оселищною Директивою та Пташиною Директивою.
Дніпровсько-Бузький лиман має значну цінність для міграції птахів.
“Забруднення Дніпро-Бузького лиману може загрожувати багатьом рідкісним видам, а також здатності України виконувати багатосторонні природоохоронні угоди”, – наголосили в матеріалі.
Нагадаємо, у Кривому Розі екоктивісти ДТКР взяли проби води з річки Інгулець, що днями стала червоного кольору після обстрілу росіянами гідроспоруди. Вода визнала відносно безпечною.
Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, на Львівщині виявили значне забруднення річки Зимна Вода стічними водами.