Верховна Рада проголосувала за законопроєкт №11310 “Про основні засади державної кліматичної політики” у першому читанні.
Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у Telegram.
Цей проєкт Закону є елементом однієї з 6 важливих реформ, які містяться у розділі 15 “Зелений перехід та охорона довкілля” Ukraine Facility Plan.
Документ визначає правові та організаційні засади державної кліматичної політики, спрямованої на забезпечення низьковуглецевого розвитку України, досягнення кліматичної нейтральності, адаптації до зміни клімату, виконання міжнародних зобов’язань України у цій сфері.
Проєкт Закону №11310 наближає національне кліматичне законодавство до права Європейського Союзу, зокрема Регламенту (ЄС) 2021/1119, що встановлює основу для досягнення кліматичної нейтральності, та Регламенту (ЄС) 2018/1999 про управління Енергетичним Союзом та пом’якшення наслідків зміни клімату.
У ньому визначаються:
- основні засади державної кліматичної політики;
- особливості формування та досягнення цілей державної кліматичної політики;
- засади забезпечення кліматичного планування на загальнодержавному, регіональному та місцевому рівнях;
- особливості звітування відповідно до вимог Рамкової конвенції Організації Об’єднаних Націй про зміну клімату та збору даних цих цілей;
- основні засади національної системи відстеження впровадження політик, заходів та прогнозування у сфері зміни клімату.
У лютому ЕкоПолітика повідомляла, що Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів оприлюднило законопроєкт "Про основні засади державної кліматичної політики" та оголосило про початок його обговорення.
Пізніше ми писали про те, що на думку аналітиків, цей документ визначає лише довгострокові цілі, що може зашкодити юридичній обов’язковості досягнення середньострокових.
26 червня Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування рекомендував парламенту прийняти за основу в першому читанні проєкт Закону №11310 “Про основні засади державної кліматичної політики”.