Бондаренко розповів, чому кліматичний закон №11310 важливий для України shutterstock

Бондаренко розповів, чому кліматичний закон №11310 важливий для України

Ганна Велика

Також він підняв питання СТВ та CBAM

Закон №11310 “Про основні засади державної кліматичної політики” закладає передумови для створення довгострокової стратегії низьковуглецевого розвитку та інших програмних документів.

Про це заявив голова парламентського Комітету з питань екологічної політики та природокористування на форумі "Україна – на кліматичній конференції СОР29" Олег Бондареко.

Він розповів, що цим документом законотворці також запроваджують дієвий парламентський контроль за виконанням кліматичного закону центральним органом виконавчої влади.

Олег Бондареко висловив сподівання, що наступним кроком буде пронизування екологічною політикою всіх напрямків політики нашої країни. Також він має надію, що підкомітети з кліматичної політики будуть у багатьох комітетах Верховної Ради України.

Голова екокомітету вважає, що цього року Україна краще підготувалася до Конференції ООН з питань зміни клімату COP29 завдяки прийняттю найважливішого для нашої країни документа – закону “Про основні засади державної кліматичної політики”. За словами Олега Бондаренка, він вводить абсолютно нову не тільки для українського законодавства термінологію.

“Цей документ є важливим не лише через приналежність до євроінтеграційних зобов’язань, але й через те, що він закладає передумови для реалізації кліматичної політики нашої держави на багато років уперед”, – сказав парламентар.

Він розповів, що цей закон визначає термін, коли Україна має стати кліматично нейтральною. Голова екокомітету наголосив, що на даний строк не впливає той факт, що ми знаходимося у стані повномасштабної війни.

“Термін досягнення Україною кліматичної нейтральності є таким самим, як в інших європейських країн. Ми крокуємо в ногу з Європейським Союзом”, – сказав Бондаренко.

Він окремо підняв питання звітності про викиди парникових газів. Парламентар розповів, що відповідний законопроєкт вже є у Верховній Раді. Депутати планують розглянути його у найближчі місяці, щоб відновити такий підхід та звітність.

“Це буде передумовою для запровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів (СТВ). Реалізація цієї системи є життєво необхідною для збереження конкурентоспроможності українського бізнесу в умовах запровадження CBAM”, – наголосив Бондаренко.

Нагадаємо, 16 липня Верховна Рада проголосувала за євроінтеграційний законопроєкт №11310 “Про основні засади державної кліматичної політики” у першому читанні. 13 вересня екокомітет підтримав цей документ до другого читання. 30 вересня депутати профільного комітету внесли зміни до проєкту закону про державну кліматичну політику та рекомендували парламенту прийняти документ у другому читанні.

8 жовтня Верховна Рада прийняла документ у другому читанні та в цілому. 25 жовтня Володимир Зеленський підписав закон про основні засади державної кліматичної політики.

Читайте також
Уряд схвалив три важливі євроінтеграційні документи у довкіллєвій сфері
Уряд схвалив три важливі євроінтеграційні документи у довкіллєвій сфері

Зокрема, прийняте рішення про додатковий час для адаптації бізнесу до нових правил у сфері управління відходами

Зеленський підписав закон про основні засади державної кліматичної політики
Зеленський підписав закон про основні засади державної кліматичної політики

Його прийняття є однією з вимог ЄС в рамках Ukraine Facility Plan

Парламент посилив відповідальність за знищення та незаконну вирубку лісів
Парламент посилив відповідальність за знищення та незаконну вирубку лісів

Також каратимуть за незаконну заготівлю очерету, що заподіяла істотну шкоду