Активісти знайшли російський слід у діяльності одеського дельфінарію “Немо” shutterstock

Активісти знайшли російський слід у діяльності одеського дельфінарію “Немо”

Ганна Велика

Попри факти жорстокого поводження з тваринами та нехтування правилами утримання дельфінів у неволі, він продовжує працювати

Всеукраїнська організація UAnimals, яка бореться за права тварин, спільно з OSINT-агенцією Molfar провели розслідування і виявили російський слід у діяльності одеського дельфінарію “Немо”. Він, ймовірно, досі має зв’язки з росією, а його філії працюють не лише в самій країні-агресорці, а й на території тимчасово окупованого Криму.

Велике детальне розслідування зоозахисники розмістили на сайті UAnimals.

Дельфінарій “Немо” в Одесі неодноразово звинувачували у жорстокому поводженні з тваринами, недотриманні належних умов їхнього проживання та навіть у 2011 році судили за незаконну забудову та браконьєрський відлов тварин.

І ось тепер зоозахисники та OSINT-розслідувачі навели ряд фактів, які можуть свідчити про тісні зв’язки українського дельфінарію із російськими.

  1. Всі власники компанії “Нерум”, якій належить дельфінарій в Одесі (або ж їхні тезки й однофамільці), також є засновниками російського товариства з обмеженою відповідальністю “Екологічєскій центр”. Компанія знаходиться в Анапі, продовжує працювати і сплачувати податки в російський бюджет. Наприклад, у 2022 році — 500 тис. рублів (за теперішнім курсом, це понад $5,5 тис. у бюджет держави, яка розв’язала повномасштабну війну з Україною).
  2. У межах франшизи “Немо” має дельфінарії-філії в низці російських міст: Анапі, Нижньому Новгороді, Джубзі, станиці Голубицькій, Вітязєвому.
  3. Станом на 2016 рік на сайті “Немо” в переліку дельфінаріїв все ще були осередки і в Феодосії, і в Алушті, і в російських містах.
  4. Дельфінарії окупованих росією Алушти й Феодосії, а ще дельфінарій у Мінську мають однакові лого, дизайни сайтів, перехресні посилання та згадки одне одного в соцмережах. Водночас дельфінарії в Одесі, Алмати та Мінську пропонують однакові подарункові сертифікати з контактами “Немо” в Одесі.
  5. Одеський “Немо” на своєму сайті враховує всі ці філії, а також російські осередки експлуатації дельфінів в Анапі, Джубзі, станиці Голубицькій: там написано про 15 дельфінаріїв у мережі (така цифра може виходити лише включно з тими, що працюють у росії).

“В анамнезі мережі дельфінаріїв “Немо” — рейдерство, незаконні забудови і щонайприкріше — експлуатація беззахисних тварин. Попри обурення зоозахисників і численні судові позови, дельфінарій “Немо” продовжує працювати. Без відвідувачів це було б неможливо. Може, принаймні російський слід у діяльності “Немо” переконає українців не підтримувати жорстокість до тварин грошима?”, – наприкінці свого матеріалу задають питання оборонці тварин.

Нагадаємо, у квітні 2023 року в Одесі в готельному номері Nemo Hotel Resort & SPA блогерка зробила фотосесію з двома морськими котиками та опублікувала її в мережі. Це спричинило хвилю обурення через знущання з тварин. Попри звернення зоозахисників до поліції, правоохоронці вирішили “закрити очі” на факт жорстокого поводження з тваринами.

Читайте також
Волонтери закликали допомогти тваринам зі скандального притулку на Київщині
Волонтери закликали допомогти тваринам зі скандального притулку на Київщині

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом жорстокого поводження з тваринами

"Закон на їхньому боці": на Закарпатті з’явилися борди на підтримку прав тварин
"Закон на їхньому боці": на Закарпатті з’явилися борди на підтримку прав тварин

Зоозахисники планують встановити аналогічні борди й в інших областях України