Активісти вказали на загрози довкіллю від аукціонів з оренди державних сільгоспземель  shutterstock

Активісти вказали на загрози довкіллю від аукціонів з оренди державних сільгоспземель 

Ганна Велика

Вони висловилися на захист природних угідь

Значна частина ділянок, виставлених на онлайн-аукціони з оренди державних земель сільськогосподарського призначення у Миколаївській та Одеській областях, є природними угіддями, а не ріллею.

Про це попередили активісти Української природоохоронної групи (УПГ) на основі даних власного аналізу.

Вони розповіли, що загалом держава запланувала віддати в оренду через аукціони понад 90 тис.га земель для сільськогосподарських потреб.

В УПГ зробили аналіз таких земель на території Одеської та Миколаївської областей. Активісти з’ясували, що значна частина цих територій – це не рілля, а природні ділянки – луки, степи, ліси. За їхніми даними, на Миколаївщині 4,7% (понад 990 га) всіх земель, які планують виставити на аукціон, є повністю або частково степовими, лучними або вкритими лісом. На Одещині 21% (понад 1250 га) є повністю або частково степовими або вкритими лісом.

66,6% природних ділянок, які планують виставити на аукціон, на Миколаївщині є повністю є степовими. На Одещині ця частка складає 60%.

За словами активістів, в межах Одеської області 99% всіх природних територій розташовані практично єдиним масивом в межах Петровірівської громади. Тут на аукціон планують виставити понад 1200 га степів та лісів в долині річки Середній Куяльник.

В УПГ наголосили, що розорювання цих природних територій суперечить указу президента щодо збереження та відтворення лісів, Конвенції про біорізноманіття, Закону України “Про основні засади державної екологічної політики до 2030 року”, а також регламенту Європейського Союзу по боротьбі зі знелісненням.

Активісти повідомили, що звернулися до ТОВ “Земельний банк”, яке займається організацією земельних онлайн-аукціонів, з вимогою не здійснювати продаж з торгів під розорювання конкретно цих природних ділянок.

Як повідомляла ЕкоПолітика раніше, активісти УПГ звернули увагу Міндовкілля на проблему з аукціонами на користування надрами.

Читайте також
10 кращих фото української природи у фотоконкурсі "Вікі любить Землю 2024": що на них 
10 кращих фото української природи у фотоконкурсі "Вікі любить Землю 2024": що на них 

За кількістю завантажених робіт Україна посіла 2 місце серед 57 країн та територій, які брали участь у конкурсі

Найбільші порушення в екосфері за 23-29 листопада. Дайджест
Найбільші порушення в екосфері за 23-29 листопада. Дайджест

Цього разу відзначилися дві сільські ради зі стихійними сміттєзвалищами на своїй території та підприємство, яке змусили відшкодувати збитки довкіллю на понад 11 млн грн

Екологічні порушення із найбільшою шкодою за 16-22 листопада. Дайджест
Екологічні порушення із найбільшою шкодою за 16-22 листопада. Дайджест

Серед них – незаконний вилов риби, протиправні рубки та видобування підземних вод без дозволу

Найбільш значні правопорушення в екосфері за 9-15 листопада. Дайджест
Найбільш значні правопорушення в екосфері за 9-15 листопада. Дайджест

Серед них – незаконні рубки, забруднення земель та повітря