Листопад цього року став 16 місяцем з останніх 17, коли середня глобальна температура перевищила 1,5°С порівняно з доіндустріальними часами, а також підтвердив прогнози вчених, що 2024 рік буде найтеплішим за всю історію спостережень.
Про це пише Euronews із посиланням на дані спостережень Служби зміни клімату "Коперник" (Copernicus Climate Change Service – C3S).
Фахівці розповідають, що глобальна температура в середньому була 14,1°C. Це на 0,73°C вище за середній показник листопада 1991-2020 років. Загалом листопад цього року був на 1,62°C вищим за доіндустріальний рівень. Він став 16-м місяцем поспіль, коли середня глобальна температура перевищила 1,5°C порівняно з доіндустріальним періодом.
"Завдяки даним Copernicus, отриманим за передостанній місяць року, ми можемо з майже стовідсотковою впевненістю стверджувати, що 2024 рік буде найтеплішим за всю історію спостережень і першим календарним роком з температурою вище 1,5°C", – сказала заступниця директора C3S Саманта Берджесс.
Але попри такі цифри вона стверджує, що це не означає порушення Паризької угоди, проте підкреслює нагальність амбітних кліматичних дій.
Планета стає небезпечно перегрітою
На цей момент у Службі зміни клімату фактично впевнені: навіть без урахування температури грудня 2024 рік буде найтеплішим за всю історію спостережень. Рекорд був практично підтверджений ще в жовтні.
Нагадаємо, минулого місяця на саміті COP29 в Баку в доповіді вчених Всесвітньої метеорологічної організації (ВМО) прозвучало попередження про те, що світ стає небезпечно перегрітим. Вони заявили, що глобальна температура вже зросла на 1,3°C порівняно з доіндустріальним середнім показником.
Раніше ЕкоПолітика розповідала, що через глобальне потепління в Іспанії запровадили “кліматичні” відпустки. Також ми писали про те, що, за прогнозами вчених, смертність до кінця століття може зрости вчетверо порівняно з нинішніми значеннями та становитиме близько 30 млн осіб на рік навіть за умови запровадження заходів зі зниження викидів.
Як вже повідомляла ЕкоПолітика, на кліматичному саміті COP29 вчені оприлюднили результати дослідження, яке свідчить, що обмежити глобальне потепління на позначці 1,5°С світ зможе тільки у випадку, якщо досягне нульових викидів CO2 до кінця 2030-х років замість 2050 року, як передбачалося раніше.