Через забруднення масово загинула риба на Харківщині

Через забруднення масово загинула риба на Харківщині shutterstock
Марія Семенова

Правоохоронці встановлюють джерела забруднення та причетних осіб

Неподалік від селища Есхар у Харківській області масово загинула риба у річці Уди. Також зафіксовано забруднення водойми. За цими фактами правоохоронці розпочали досудове розслідування.

Про це повідомили у медіа Суспільне. Харків із посиланням на речницю Харківської обласної прокуратури Валерію Чиріну.

Інформацію про загрозливу екологічну ситуацію представники правоохоронних органів отримали під час моніторингу медіа. На місці інформація про загибель річкових тварин підтвердилася.

Додатково було зафіксовано, що на окремих ділянках річки вода мала неприродний червоно-рудий колір.

"Наразі тривають першочергові слідчі дії. Проводиться відбір зразків води для експертних досліджень, встановлюються джерело забруднення та особи, причетні до вчинення кримінального правопорушення", — повідомила Валерія Чиріна.

Досудове розслідування розпочала Чугуївська окружна прокуратура. Ситуацію класифікують як порушення правил охорони вод, що спричинило масову загибель об’єктів тваринного світу. Санкції відповідної статті Кримінального кодексу передбачають обмеження або позбавлення волі на строк до п’яти років.

ЕкоПолітика раніше повідомляла про мор риби на Житомирщині. Там причиною загибелі тварин стали води струмка, забруднені фільтратом з полігону твердих побутових відходів.

Читайте також
Топ найбільш поширених в Україні екологічних злочинів
Топ найбільш поширених в Україні екологічних злочинів

Мова про сотні мільйонів збитків та знищення екосистем

Куди скаржитися на екологічні злочини: посилання та контакти
Куди скаржитися на екологічні злочини: посилання та контакти

Головне – якнайповніше фіксувати факти порушення, його локацію та знімати фото й відео

Екологічний відпочинок на природі: правила для пікніків та походів
Екологічний відпочинок на природі: правила для пікніків та походів

Головне – не смітити, не шкодити та не шуміти

У Чорнобилі виявили рідкісні види річкових риб
У Чорнобилі виявили рідкісні види річкових риб

Заповідник став домом для двох зникомих видів