Верховна Рада призначила нового міністра для сфери довкілля: що про нього відомо facebook.com/oleksii.sobolev

Верховна Рада призначила нового міністра для сфери довкілля: що про нього відомо

Ганна Велика

При цьому колишня міністерка захисту довкілля та природних ресурсів Світлана Гринчук теж не залишилася без посади – тепер вона очолить Міністерство енергетики

17 липня український парламент проголосував за призначення нового складу Кабінету міністрів України, в якому посаду міністра економіки, довкілля та сільського господарства довірили Олексію Соболеву.

Текст відповідної постанови оприлюднили на сайті Верховної Ради України.

“За” таке рішення проголосували 253 народні обранці.

ЕкоПолітика зібрала інформацію про щойно призначеного очільника нового об’єднаного міністерства, його професійний досвід та плани на новій посаді.

Рік народження: 1983.

Місце народження: Київ.

Вік: 42 роки.

Освіта: Закінчив Київський національний економічний університет, де здобув ступінь магістра фінансів. Має міжнародний сертифікат фінансового аналітика CFA, виданий CFA Institute (США).

Кар’єра:

  • грудень 2004 р. – квітень 2007 р.: працював у консалтинговій компанії Ernst & Young, де займався підготовкою фінансових звітів.

  • травень 2007 р. – лютого 2015 р.: обіймав посаду керуючого активами української інвестиційної компанії Dragon Asset Management.

  • 2015-2016 рр.: був радником міністра інфраструктури України. Координував проєкти, спрямовані на підвищення прозорості діяльності, розвиток відкритих даних та покращення корпоративного управління державними підприємствами.

  • 2016-2018 рр.: керував проєктом Prozorro.Sale в організації Transparency International Ukraine. Відповідав за координацію розробки IT-рішень для прозорого продажу державних активів. Міжнародні експерти неодноразово визнавали Prozorro.Sale однією з найуспішніших антикорупційних ініціатив у сфері державного управління.

  • 2018-2023 рр.: очолював державне підприємство "Прозорро.Продажі".

  • 24 січня 2023 р. – 2 липня 2024 р.: працює заступником міністра економіки України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

  • 2 липня 2024 р. – 16 липня 2025 р.: перший заступник міністра економіки України.

Є президентом професійної спільноти CFA Society Ukraine, а також головою Консультативно-наглядової групи CoST Ukraine, яка займається прозорістю у сфері інфраструктури.

Плани на новій посаді

Одразу у день свого призначення Олексій Соболєв на власній сторінці у Facebook опублікував пост, в якому окреслив бачення своєї майбутньої діяльності на посаді міністра економіки, довкілля та сільського господарства. Він обіцяє поєднати найкращі практики трьох міністерств — Міністерства економіки, Міністерства аграрної політики та продовольства та Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів — і додати сучасні інструменти:

  • цифрові сервіси;

  • дерегуляцію;

  • підтримку підприємництва;

  • залучення інвестицій;

  • доступ до міжнародного фінансування.

“Плануємо, що це буде нова інституційна платформа для цілісного бачення розвитку країни”, – пише Олексій Соболєв.

Євроінтеграція

Урядовець обіцяє продовжити роботу над адаптацією законодавства до стандартів права ЄС у сферах економіки, агропромисловості, екології та природних ресурсів. За словами Олексія Соболєва, об’єднане міністерство координуватиме близько 15 з 35 переговорних розділів майбутнього членства в ЄС в усіх 6 кластерах.

Інвестиції

Новий міністр бачить дуже багато перспективних проєктів в секторах агропромислового комплексу та охороні довкілля. Він із командою націлений залучити якомога більше фінансування в проєкти з надро- та водокористування, меліорації, лісового господарства, управління відходами, агропереробки тощо.

Оптимізація процесів

Ще одним важливим напрямком роботи Олексій Соболєв вважає проведення масштабної дерегуляції, цифровізації процедур і зменшення перевірок для бізнесу.

“Там, де не допрацювали в цьому напрямку, зробимо все необхідне — по всіх трьох секторах, якими нині опікуємося”, – обіцяє новий міністр.

У своєму пості Олексій Соболєв декілька разів зробив акцент на бізнесі. Тому дуже сподіваємося, що цей пріоритет не зашкодить питанням довкілля, як цього обґрунтовано побоюються екоактивісти та природоохоронці. Останнім яскравим прикладом, коли інтереси бізнесу переважили інтереси збереження навколишнього середовища, стало прийняття скандального законопроєкту №12089, проти якого виступали як громадськість, так і органи влади. Він суттєво ускладнює, а іноді унеможливлює повернення державі незаконно забудованих лісів, прибережних захисних смуг та зелених зон.

Як зовсім нещодавно повідомляла ЕкоПолітика, представники численних громадських організацій опублікували спільну заяву щодо неприпустимості ліквідації Міндовкілля як окремого відомства і злиття його з Мінекономіки та Мінагро.

Читайте також
Світлані Гринчук не загрожує відставка під час наступного оновлення Кабміну, – Железняк
Світлані Гринчук не загрожує відставка під час наступного оновлення Кабміну, – Железняк

Але під звільнення можуть потрапити інші міністри разом з очільником уряду

Стало відомо, які рекомендації ЄС у довкіллєвій сфері Кабмін планує виконати у 2025 році
Стало відомо, які рекомендації ЄС у довкіллєвій сфері Кабмін планує виконати у 2025 році

Робота над 4 з 10 рекомендацій посадовців Європейського Союзу у сфері охорони довкілля має бути виконана цього місяця

Зарплати міністрів за 2024 рік: скільки заробила Світлана Гринчук
Зарплати міністрів за 2024 рік: скільки заробила Світлана Гринчук

Вона опинилася у нижній частині рейтингу, зокрема через короткий термін на посаді минулого року

Мархалівський ліс хочуть виключити зі Смарагдової мережі: Кабмін звинуватили у фальсифікації
Мархалівський ліс хочуть виключити зі Смарагдової мережі: Кабмін звинуватили у фальсифікації

На рахунку захисників цього лісу під Києвом вже три виграних судових справи проти влади