Топпосадовці "Лісів України" закупили трактори із переплатою у 8 млн грн, – Генпрокуратура shutterstock

Топпосадовці "Лісів України" закупили трактори із переплатою у 8 млн грн, – Генпрокуратура

Ганна Велика

Корупція на цьому держпідприємстві продовжує розквітати буйним цвітом – від самого низу до самого верху

Директору Департаменту з закупівель та виконавчому директору Державного спеціалізованого господарського підприємства “Ліси України” прокурори повідомили про підозру у зловживанні службовим становищем під час закупівлі тракторів і завданні державі збитків на 8,1 млн грн.

Інформацію щодо цієї справи розмістила пресслужба Офісу генерального прокурора України.

Позиція прокуратури

Наразі ведеться досудове розслідування, яке встановило, що у 2023 році під час закупівлі тракторів за трьома лотами один із фігурантів безпідставно відхилив найбільш вигідні пропозиції учасників, які відповідали технічним вимогам.

А ось переможцем оголосили товариство з обмеженою відповідальністю, яке запропонувало вищу ціну. Надалі виконавчий директор держпідприємства підписав із цією фірмою договори на постачання техніки.

Судово-економічна експертиза встановила, що через такі дії посадовців держава переплатила понад 8,1 млн грн, а держпідприємство зазнало збитків на вказану суму.

За місцем роботи та проживання фігурантів справи вже провели обшуки. Зараз вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів. Їх розглядатиме Печерський районний суд міста Києва.

Посадовці ДП “Ліси України” отримали підозри у зловживанні службовим становищем за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України). Їм загрожує позбавлення волі на строк від 3 до 6 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, зі штрафом від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, як у 2023 році, так і зараз, згідно з даними поданих декларацій та офіційного сайту держпідприємства, виконавчим директором ДП “Ліси України” є Лицур Ігор Миколайович.

Позиція ДП “Ліси України”

У той же день, коли генпрокуратура опублікувала інформацію про цей кейс, в офіційному Telegram-каналі держпідприємства з’явився пост з реакцією на це викриття.

Його варто розібрати по пунктах:

  1. “Ситуація стосується закупівлі, яка відбулася два роки тому” – тобто зараз це вже не порушення? Випарувалося за цей час?

  2. “Закупівля проводилася на Prozorro, тобто інформація про технічні вимоги, результати торгів є повністю відкритою” – відкритість інформації не завадила посадовцям “Лісів України” “кинути” постачальників із більш вигідними пропозиціями.

  3. “Пропозиція з найменшою ціною не завжди відповідає технічним вимогам, тож може бути на законних підставах відхилена замовником із причини невідповідності” – тут ДП вступає у пряму суперечність із заявою, яку зробила генпрокуратура, коли зазначила, що найбільш економічно вигідні пропозиції учасників відповідали технічним вимогам.

  4. “Підприємство надає і продовжує надавати слідчим органам всю необхідну інформацію щодо даної закупівлі” – отут молодці, якщо кажуть правду.

  5. “Остаточні висновки щодо обґрунтованості відхилення учасника торгів може визначити лише суд” – слідкуватимемо.

Кілька днів тому ЕкоПолітика повідомляла про затримання колишнього заступника начальника Центрального лісового офісу ДП "Ліси України" за підозрою у незаконному збагаченні та недекларуванні активів на загальну суму понад 38 млн грн.

За тиждень до цього також стало відомо, що очільник Берегівського надлісництва філії "Карпатський лісовий офіс" ДП "Ліси України" організував схему, за якою цінну деревину дуба продавали за ціною дров.

Читайте також
Продавав ділову деревину як дрова: керівнику Берегівського надлісництва вручили підозру
Продавав ділову деревину як дрова: керівнику Берегівського надлісництва вручили підозру

За словами фахівця, виявляти подібні зловживання можна за допомогою однієї з державних баз даних

За хабар у 100 тис. грн судитимуть директора одного з заповідників
За хабар у 100 тис. грн судитимуть директора одного з заповідників

Йому загрожує від 5 до 10 років за ґратами

Приховані активи на мільйони гривень знайшли в інспектора рибоохоронного патруля
Приховані активи на мільйони гривень знайшли в інспектора рибоохоронного патруля

Тепер він може або отримати штраф до 68 тис. грн, або потрапити за ґрати на строк до 2 років