Міндовкілля звинуватили у гальмуванні розвитку заповідної справи в Україні zeleniy-list.od.ua

Міндовкілля звинуватили у гальмуванні розвитку заповідної справи в Україні

Ганна Велика

Одній із заступниць міністерки Світлани Гринчук закидають бюрократизм та халатність

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України за 3 місяці не спромоглося затвердити склад комісії, яка мала б розглянути клопотання про створення 13 нових заповідних об'єктів.

Про це повідомили у Київському еколого-культурному центрі (КЕКЦ).

Його активісти розповіли, що ще 7 лютого Департамент екології Київської обласної державної адміністрації звернувся до Міндовкілля з проханням узгодити створення 13 нових заповідних об'єктів та зміну меж 3 заповідних об'єктів, а також закриття одного створеного раніше заповідного об’єкта у Київській області.

У КЕКЦ стверджують, що це суто формальне узгодження, але за три місяці заступниця міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Вікторія Кіреєва, яка курує у міністерстві напрямок заповідної справи, так і не звернула увагу на це прохання Департаменту.

За словами екоактивістів, вони неодноразово зверталися до керівництва Департаменту природно-заповідного фонду у Міндовкілля та отримували відповідь, що Вікторія Кіреєва ще не затвердила склад комісії, яка має розглядати подібні клопотання. У КЕКЦ зауважили, що згідно з Законом “Про природно-заповідний фонд України” таку комісію створювати не потрібно.

Природоохоронці нагадали, що відповідно до Закону України “Про основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року” у цей строк Міндовкілля має розширити площу природно-заповідного фонду України до 15% від площі країни. У КЕКЦ говорять, що зараз цей показник складає близько 6% і щороку заповідних об'єктів в Україні створюється дедалі менше. Активісти впевнені, що міністерство “зовсім нічого не робить для того, щоб збільшити створення ПЗФ”.

“Тобто Міндовкілля перебуває у серйозному ступорі у розвитку заповідної справи. І замість того, щоб допомагати громадським екологічним організаціям на кшталт КЕКЦ, які безкоштовно готують матеріали для створення нових заповідних об'єктів, заступник міністра Вікторія Кіреєва цю роботу гальмує”, – впевнені природоохоронці.

Вони нагадали, що в лісах щодня йдуть рубки, і може статися так, що запропоновані КЕКЦ до заповідання 13 нових лісових ділянок будуть вирубані та втратять свою екологічну цінність, а робота, проведена Центром, виявиться марною. Серед рідкісних раритетних рослин, які ми можемо втратити через зволікання з боку міністерства, активісти назвали дуже рідкісну орхідею – зозулені черевички.

Нещодавно ЕкоПолітика підготувала матеріал про кадрові зміни у Міндовкілля, які сталися за час каденції міністерки Світлани Гринчук, яка майже повністю оновила команду попереднього міністра Руслана Стрільця.

Також ми розповідали про те, що Верховна Рада підтримала підняття у 50 разів штрафів за порушення на заповідних територіях.

Читайте також
Еколог звинуватив Міндовкілля у запровадженні цензури
Еколог звинуватив Міндовкілля у запровадженні цензури

Правники мають дати роз’яснення щодо законності вимог відомства

Як змінився розподіл обов'язків між заступниками у Міндовкілля після приходу Єгора Перелигіна
Як змінився розподіл обов'язків між заступниками у Міндовкілля після приходу Єгора Перелигіна

Навантаження трохи зменшилося у всіх інших замів, крім Сергія Власенка

Нові призначення у Міндовкілля: Гринчук майже повністю замінила команду Стрільця
Нові призначення у Міндовкілля: Гринчук майже повністю замінила команду Стрільця

Зберігається інтрига стосовно того, хто отримає посаду першого заступника міністра