В Інгульському районі Миколаєва розпочалися підготовчі роботи для будівництва автозаправної станції “ОККО”, супермаркету “АТБ” та автомагазину, які передбачають знесення 182 дерев віком 40-60 років.
Про це повідомляє місцеве видання “МикВісті”.
Зелена зона, яку планують забудувати, розташована на перетині проспекту Богоявленського та вулиці Кобера – між багатоповерхівками та територією ДП "Зоря"-"Машпроект".
7 травня підрядник разом із представницею Державної екологічної інспекції України Наталією Барчук обстежив ділянку. За результатами підрахунків, для реалізації проєкту планують знищити 182 дерева – це переважно дуби.

Фото: nikvesti.com.
Представниця екоінспекції пояснила, що на даному етапі лише складається акт обстеження зелених насаджень. Він потрібен для подальшого отримання висновків з оцінки впливу на довкілля (ОВД), без якої забудовник не має права проводити жодні підготовчі або будівельні роботи.
“Згідно з планом, під вирубку йдуть 182 дерева. Компенсаційно мають висадити близько 70. Ми лише складаємо акт і описуємо, що саме підлягає знищенню. Остаточне рішення буде після оцінки впливу на довкілля”, – сказала інспекторка.
Під час обстеження на ділянці були й екоактивісти. Один із них, Дмитро Рябченко, звернув увагу на те, що кількість дерев, які планують знищити, у 2 рази більша за компенсаційну висадку. На це представник підрядника відповів, що вони готові висадити стільки дерев, скільки скаже міська влада.
Місцеві жителі у коментарі для видання “МикВісті” сказали, що громадських слухань щодо забудови цієї земельної ділянки не було, і вони про них не чули. Миколаївці нагадали, що ще до повномасштабного вторгнення у цій зоні вже намагались будувати АЗС. Тоді містянам вдалося зупинити цей проєкт.

Фото: nikvesti.com.
Одна з мешканок будинку, розташованого поряд із майбутньою забудовою, Тетяна розповіла, що, згідно з нормами, біля підприємства повинна бути зелена зона, яка поглинатиме пил та вихлопні гази. Також автозаправка не має бути біля багатоповерхівки. Вона наголосила, що мешканці проти розміщення автозаправки, а для будівництва супермаркету вони пропонують використати закинуту будівлю, яка розташована неподалік.
“Ми вже одного разу це питання опротестували, але знову це питання повернулось”, – розповіла Тетяна.
У виданні “МикВісті” нагадали, що конфлікт за цю земельну ділянку вперше виник понад 10 років тому – у 2024 році. Тоді компанія "Світ здоров’я", яка виступає забудовником і зараз, отримала земельну ділянку під будівництво спортивно-оздоровчого комплексу і почала вирубку дерев та будівельні роботи. Але через тиск громадськості місцева влада відмовила компанії у продовженні оренди земельної ділянки.
У квітні 2024 року на засіданні земельної комісії депутати міськради знову погодили передачу в оренду на 5 років цієї земельної ділянки площею 7 643 кв. м компанії "Світ здоров’я", яка потім змінила її цільове призначення.
Як повідомляла ЕкоПолітика минулого тижня у своєму щотижневому дайджесті, на Кіровоградщині прокурори повідомили про підозру директору комунального підприємства м. Кропивницький, яке має охоронне зобов’язання щодо збереження парку-пам’ятки садового-паркового мистецтва місцевого значення "Перемога". Він допустив пошкодження 600 кв. м газону території парку під час будівництва житлового комплексу. Збитки довкіллю склали 1,7 млн грн.