Українська група ДТЕК та данська Vestas, провідний світовий виробник вітрових турбін – у Давосі підписали угоду щодо будівництва другої черги Тилігульської ВЕС на Миколаївщині.
Про це повідомили на офіційному сайті компанії.
За інформацією ДТЕК, проєкт стане найбільшою вітроелектростанцією у Східній Європі, побудованою за останнє десятиліття. У компанії також говорять, що це зобов'язання на €450 млн є найбільшою інвестицією приватного сектору в Україну з моменту повномасштабного вторгнення росії у 2022 році та найбільшою в історії приватною інвестицією в енергетичний сектор країни.
Показники запланованої вітрової електростанції
Друга черга Тилігульської ВЕС, яка є першою у світі вітроелектростанцією, побудованою під час війни, збільшить її потужність з 114 до 500 МВт. Для цього планується встановити 64 вітрових турбіни компанії Vestas.
За розрахунками, на повній потужності ВЕС генеруватиме 1,7 ТВт-год на рік. Цього обсягу вистачить для забезпечення електроенергією 900 000 домогосподарств.
Звідки фінансування
Для будівництва ДТЕК залучив €370 млн кредитів за підтримки Експортно-кредитного агентства Данії. Більшу частину цих коштів використають для фінансування турбін Vestas EnVentus V162-6,0 МВт. Решту вартості проєкту ДТЕК профінансує власними коштами.
Коли почнуть будувати
Зведення вітротурбін має розпочатися в 1 кварталі цього року. У компанії розповідають, що вже прокладені кабельні мережі та фундамент. Завершити будівництво планується до кінця 2026 року.
Нагадаємо, нещодавно ЕкоПолітика повідомляла про те, що ДТЕК побудує в Україні 200 МВт сучасних систем накопичення енергії. У жовтні 2024 року компанія почала підготовку до будівництва потужної ВЕС на 650 МВт на Полтавщині. Про проєкти ДТЕК ми також згадували у матеріалі “ТОП-5 зелених інвестицій в Україні за час війни".