Намагання країн світу боротися зі зміною клімату можуть отримати дуже суттєвий удар, якщо вдруге обраний на посаду президента США Дональд Трамп знову виведе свою країну з Паризької кліматичної угоди.
Про це в інтерв'ю Reuters сказав комісар ЄС з питань зміни клімату Вопке Хукстра.
За інформацією видання, перехідна команда Трампа підготувала розпорядження про вихід Сполучених Штатів, які на сьогодні є другим найбільшим забруднювачем навколишнього середовища у світі після Китаю, з основного глобального договору про зміну клімату.
На думку Вопке Хукстри, якщо це станеться, це буде серйозним ударом для міжнародної кліматичної дипломатії. Він переконаний, що у такому випадку інші країни будуть змушені “подвоїти кліматичну політику” у відповідь.
У Reuters наголосили, що США відіграють центральну роль у переговорах ООН щодо зміни клімату, в тому числі завдяки співпраці з Китаєм – найбільшим забруднювачем довкілля та другою за величиною економікою світу.
Аналітики очікують на зміни у кліматичній політиці США після вступу Трампа на посаду 20 січня. Такі передбачення ґрунтуються, зокрема, на тому, що він вийшов з Паризької угоди під час свого першого терміну з 2017 по 2021 рік. Також минулого місяця Трамп попередив ЄС, що той повинен купувати більше американської нафти й газу або ж зіткнеться з підвищенням тарифів.
Попри це Хукстра заявив, що ЄС буде "конструктивно взаємодіяти" з новою адміністрацією США з питань зміни клімату. Він сказав, що Єврокомісія намагається налагодити контакти з американськими партнерами по всьому політичному спектру, в тому числі на нефедеральному рівні. Європейські політики сподіваються на подальшу співпрацю з США у боротьбі зі зміною клімату.
Раніше ЕкоПолітика повідомляла про суттєві зміни в екологічній політиці США, які, за інформацією ЗМІ, готує команда Дональда Трампа.