В Україні запустили платформу, яка допомагатиме розв'язати проблему відходів руйнувань shutterstock

В Україні запустили платформу, яка допомагатиме розв'язати проблему відходів руйнувань

Ганна Велика

Її розробники пропонують переосмислити ставлення до вторинних матеріалів і побачити в них цінний ресурс

Громадська організація ReThink, за підтримки посольства Нідерландів в Україні, створила платформу “ПОВТОРНО”. Вона сприятиме зменшенню кількості будівельного сміття, яке утворилося внаслідок війни і не тільки.

Про запуск сервісу повідомляє видання “Рубрика”.

Як це працює

“ПОВТОРНО” — це безплатний онлайн-сервіс, на якому можна знайти, а потім купити чи продати старі будматеріали. Також це можуть бути залишки від будівництва, невикористані будматеріали тощо. Крім цього, на платформі є практичні поради та освітні публікації щодо роботи з такими матеріалами.

povtorno.com

Скріншот з povtorno.com.

“Платформа пропонує нові можливості для створення стійкого майбутнього в Україні, використовуючи ресурси, які вже є у нас під рукою”, – говорять у ReThink.

Співзасновник та директор ГО Роман Пучко розповів, що ідея створення платформи, яка б допомагала повторно використати вторинні будівельні матеріали, виникла у команди влітку 2022 року. Тоді, після початку повномасштабного вторгнення рф, Україна зіткнулася з величезною кількістю будівельних відходів та відходів руйнувань.

За словами членів ReThink, у таких країнах, як Нідерланди, Бельгія і Франція, вже існують подібні платформи.

Зараз головною метою проєкту активісти вважають продемонструвати, що перевикористання будівельних матеріалів може бути не лише екологічним, а й економічно доцільним рішенням, яке приносить користь бізнесу, громадам і довкіллю.

Що пропонує онлайн-сервіс

Платформа відкрита для всіх, хто має залишки будівельних матеріалів або вторинні ресурси. На “ПОВТОРНО” є можливість розміщувати як платні, так і безплатні оголошення.

povtorno.com

Скріншот з povtorno.com.

На платформі зареєстровані постачальники, які перевірені експертами організації ReThink. Загалом вона сприяє співпраці між проєктувальниками, бізнесом, громадами та іноземними партнерами.

Крім того, в окремому розділі цього онлайн-сервісу можна знайти практичні поради та навчальні матеріали, посібники та кейси щодо роботи з вторинними матеріалами. Також “ПОВТОРНО” надає інформацію про можливі ризики під час роботи з вторинними матеріалами, наприклад, необхідність дотримання техніки безпеки при роботі з потенційно забрудненими елементами конструкцій.

Як вже повідомляла ЕкоПолітика, 15 листопада Україна разом з усім світом відзначає Всесвітній день рециклінгу, або Всесвітній день вторинної переробки.

Читайте також
8 цікавих фактів про переробку сміття, які вас здивують
8 цікавих фактів про переробку сміття, які вас здивують

Правильна утилізація — питання безпеки для всіх нас

У Бородянці на Київщині розпочали екологічно переробляти будівельне сміття
У Бородянці на Київщині розпочали екологічно переробляти будівельне сміття

Отриману сировину використають для будівництва основи доріг, вироблення будівельної продукції, як наповнювачі для будівельних розчинів чи конструкцій або для укріплення річкових узбереж

Активісти розповіли, як у різних українських містах використовують опале листя
Активісти розповіли, як у різних українських містах використовують опале листя

У Луцьку йому знайшли найбільше способів використання

У Міндовкілля пропонують подовжити термін дії декларацій про поводження з відходами
У Міндовкілля пропонують подовжити термін дії декларацій про поводження з відходами

Це вимушений крок через недолуге впровадження “сміттєвої” реформи