8 вітчизняних екостартапів, які Україна представила на СОР29

8 вітчизняних екостартапів, які Україна представила на СОР29 t.me/mindovkillia
Ганна Велика

Серед них – екопакування, рішення для чистого землеробства, системи моніторингу та управління енергоспоживанням для підприємств та інші

8 провідних українських клінтек-компаній та лідерів зеленого експорту представили свої інноваційні розробки на Конференції ООН зі зміни клімату СОР29 у Баку.

Про те, хто представляв прогресивні українські ідеї, втілені у реальність, розповіли у Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.

Всі ці компанії створені та працюють в Україні. Крім цього, вони мають представництва і за кордоном, де знайомлять іноземців з українськими рішеннями у сфері збереження клімату.

Представлені на СОР29 підприємства є грантерами програми ЄБРР/ЄС "Кліматичні Інноваційні Ваучери". Це одна з найбільших в Україні грантових схем підтримки кліматичних інноваторів, яка реалізується з 2017 року.

Свої екорозробки на COP29 представили такі компанії:

  • S.Lab – виробництво екологічного паковання у промислових масштабах;
  • E Farm Pro – технології точного землеробства, які зменшують викиди CO₂ та збільшують врожайність;
  • ECOFACTOR – технології зарядки електромобілів для українського та міжнародного ринків;
  • Frendt – рішення для точного землеробства, що сприяють покращенню врожайності та ефективному управлінню ресурсами;
  • Advansys – системи моніторингу та управління енергоспоживання для підприємств;
  • MELT WATER Inc. – пристрої очищення води на основі холоду, що значно зменшують кількість стічних вод та не використовують фільтри;
  • The Good Plastic Company – виробництво поверхневих матеріалів Polygood® зі 100% переробленого пластику для сталої архітектури та дизайну;
  • GO TO-U – операційна система для мереж зарядки електромобілів, яка забезпечує зручність та комфорт при заряджанні.

Днями ЕкоПолітика повідомляла, що Світовий банк має намір виділити $150 млрд на кліматичні проєкти.

Читайте також
Вік, хвороби та "чорні лісоруби": чому в Україні зникають лісосмуги і навіщо вони потрібні
Вік, хвороби та "чорні лісоруби": чому в Україні зникають лісосмуги і навіщо вони потрібні

Їх відновлення повсюдно стикається із бюрократією та нестачею коштів у громад

Третій законопроєкт про НСТВ № 15386-1: що про нього говорять автори й експерти
Третій законопроєкт про НСТВ № 15386-1: що про нього говорять автори й експерти

Розбираємося, чим цей документ відрізняється від двох попередніх

У Раді без зайвого галасу й обговорень зареєстрували ще один законопроєкт щодо НСТВ
У Раді без зайвого галасу й обговорень зареєстрували ще один законопроєкт щодо НСТВ

Як і два тижні тому з проєктом № 15386, це стало повною несподіванкою для стейкхолдерів